Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Grupa Wokół Centrum „Płaczki” (wersja uliczna)

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Grupa Wokół Centrum „Płaczki” (wersja uliczna)

Fot. Marta Ankiersztejn / © Instytut Muzyki i Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Grupa Wokół Centrum zaprezentuje uliczną wersję spektaklu Płaczki w choreografii Agaty Moląg. Żałoba to dziś temat raczej niepopularny. TworzącPłaczki tancerki Grupy Wokół Centrum chciały zderzyć tradycję ze współczesnością oraz przyjrzeć się różnym wariantom „przeżywania” i opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, starają się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki. Płaczki to interaktywny spektakl, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskich spotkaniach artystów z widzami.

tańczą: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

oraz Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik

koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Czas trwania: 50 minut

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny działający w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Tancerze uczestniczący w działaniach grupy wierzą, że spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, czy poglądów na sztukę, budują nową jakość. W swojej pracy czerpią z tego, co prywatne, niesceniczne, parateatralne, a czasem nawet uznane powszechnie za nieprofesjonalne, aby budować kompozycje mentalnie bliższe widzowi. Artyzmu szukają w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru – w ruchu.

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close