Spektakle

Kraków/BalletOFFFestival 2016: egli_items (Szwajcaria) „withOut – a ConcerDance for three bodies”

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival 2016: egli_items (Szwajcaria) „withOut – a ConcerDance for three bodies”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach BaletOFFFestivalu 2016 Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na withOut – a ConcerDance for three bodies szwajcarskiej grupy egli_items. Niczym smyczkowe trio, performerzy wkraczają na scenę ze swoimi instrumentami-ciałami, siadają, rozkładają nuty, czekają na ciszę. Uwaga, i: rozpoczyna się niemal bezgłośny koncert, gra ciał podażających za partyturą. Pierwszy utwór to Bacchanale Johna Cage’a – widzialne, ale niesłyszalne (withOut)! Muzyka bez muzyków – bezpośrednie widzialne połączenie architektury muzyki i ciała, które marzy o tym by być oglądanym tak, jak słuchamy muzyki podczas koncertu.

koncept i choreografia: Philipp Egli

tańczą: Samuel Delvaux, Philipp Egli, Azusa Nishimura

dramaturgia muzyki: Petra Ronner

dźwięk: Silvio Buchmeier

trzecie oko: Zoé Kilchenmann

stażysta: Christina Bauer

produkcja: egli_items

koprodukcja: ZÜRICH tanzt

wsparcie: Kultur Stadt Zürich, Fachstelle Kultur Kanton Zürich, Migros-Kulturprozent, Ernst Göhner Stiftung, Pro Helvetia Swiss Arts Council

wsparcie produkcyjne: Nicole Friedman, tanztotal

czas trwania: 60 min.

Philipp Egli od 25 lat pracuje jako choreograf i tancerz w Szwajcarii. Jest autorem pond 50 choreografii i wielu projektów w przestrzeniach nieteatralnych. Tańczył m.in. w Cie. Philippe Saire oraz Ljada – nuovelle danse. 3 lata współpracował z ROSAS Anny Teresy de Keersmaeker . W 2000 r. założony prze niego w Zurychu zespół MOLTeNi zadebiutował i otrzymał nagrodę za choreografię od UBS Cultural Foundation. W latach 2001-2009 Philippe prowadzi także z sukcesami taneczny zespół Theatre St.Gallen. Od 2009 roku Egli współtworzy pierwszy szwajcarski wydział tańca w ramach Zurich University of the Arts i kontynuuje indywidulaną karierę artystyczną angażując się w wielorakie projekty pod szyldem egli_items.

Zurich Stadt logo (miniaturka)    Zurich Kanton (miniaturka)

Migros Kulturprozent Szwajcaria withOUT (miniaturka)

Ernst Goehner Stiftung Szwajcaria withOUT (miniaturka)Prohelvetia Swiss art council (miniaturka)

***

Bilety: 20 zł na każdy wieczór

Rezerwacje: tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

http://www.balletofffestival.pl/

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close