Kraków/SPACER 2019: Pink Mama Theatre „Jungle”

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2019: Pink Mama Theatre „Jungle”

fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu Jungle Pink Mama Theatre.

O spektaklu:

Łącząc taniec i teatr ze storytellingiem Jungle staje się surrealistyczną, a jednocześnie wrażeniową opowieścią o czwórce bohaterów próbujących przetrwać i poszukujących schronienia w wyimaginowanym, bliżej nieokreślonym, postkolonialnym świecie. Świat ten jest miejscem niebezpiecznym, na który czyha nowy przywódca, i w którym ich działania wpływają na wszystko i wszystkich oraz zatruwają wszystko i wszystkich dookoła.

Jungle przedstawia historię czterech bohaterów: Billy’ego – straumatyzowanego amerykańskiego żołnierza; Carmen – transgenderowej Wenezuelki; Teresy – zagubionej misjonarki oraz Vicky – brytyjskiej feministki. Dwuznaczność każdej postaci może reprezentować cały naród lub jednostkę. Razem jak i osobno cała czwórka grozi, niszczy, cierpi oraz poddaje się kontroli lub kontroluje.

Eksperymentując z muzyką światową i współczesnymi partyturami elektronicznymi, bohaterowie są zmuszani do tańca na śmierć i zrozumienia swojego wyjątkowego miejsca w tym postkolonialnym świecie.

idea, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

choreografia: Sławek Bendrat

dramaturgia: Dominik Krawiecki

produkcja muzyczna i koncept: Valentin Markus Oppermann

obsada: Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach

fotosy: Monika Chmielarz

wideo i projekcje: Patrycja Płanik

kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

Bilety online: https://biletyna.pl/event/index/?q=spacer

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al .Jana Pawła II 232

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close