Kraków/KCC: Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2019” dla początkujących – prowadzenie: Tomek Pomersbach, Paweł Konior

Zdjęcie: Kraków/KCC: Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2019” dla początkujących – prowadzenie: Tomek Pomersbach, Paweł Konior

fot. Katarzyna Machniewicz, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty CIAŁOWANIE, które odbędą się w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Dla osób początkujących organizatorzy przygotowali zajęcia z techniki tańca współczesnego i choreografii, które poprowadzi Tomek Pomersbach oraz z improwizacji kontaktowej z Pawłem Koniorem.

O warsztatach techniki tańca współczesnego i choroegrafii:

Zasadniczym tematem warsztatów będzie świadoma praca z podłogą, która stanowi naturalne oparcie dla ciała. Pomocny tu będzie obraz ciała topniejącego, lejącego się i ‘słabnącego’, który pozwoli pozbyć się napięć mięśniowych i wspomóc ruchomość stawów. Zajęcia będą obejmowały krótkie frazy ruchowe w parterze i w pionie oraz fragmenty choreografii.

Prowadzący:

Tomek Pomersbach – tancerz i pedagog, trochę choreograf. Wychowanek wielu nauczycieli i choreografów, posiadacz certyfikatu edukacji wyższej z London Contemporary Dance School. W latach 2010-2013 tancerz Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, a od roku 2014 tancerz niezależny. Na stałe współpracuje z Pink Mama Theatre, z siedzibą w szwajcarskim Bernie. W trakcie swojej tanecznej edukacji i działalności zawodowej miał możliwość zetknięcia się z wieloma technikami tańca i różnymi metodami ich nauczania. Obecnie czerpie z tych doświadczeń we własnej praktyce pedagogicznej, którą uważa za otwartą i wciąż zmieniającą się. Wielbiciel powietrza w stawach, obrazów mentalnych oraz groove’u. Nieustająco w dialogu z własnym ciałem. (materiał video: tutaj)

Paweł Konior – performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Studiował w Salzburg Experimental Academy of Dance, swój warsztat taneczny doskonalił w Holandii, Belgii i Polsce z takimi choreografami, jak: Pedro Goucha, Einat Tuchman, Mor Shani, Rita Vilhena, T.r.a.s.h Company, Ugo Dehaes, Tomasz Wygoda, Iwona Olszowska. Jako performera interesuje go odkrywanie nowych przestrzeni w tańcu oraz nowatorskie podejście do dawnych form ruchu. Taniec postrzega jako studium ludzkiej duszy. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza człowieka, jest niepowtarzalny niczym linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, bazuje na emocjach, pogłębia czucie i świadomość ciała. (materiał video: tutaj)

Harmonogram:

sobota, 27 kwietnia, godz. 11.00-14.00, improwizacja kontaktowa z Pawłem Koniorem
niedziela, 28 kwietnia, godz. 11.00-14.00, technika tańca współczesnego i choreografia z Tomkiem Pomersbachem

Zgłoszenia: po wypełnieniu karty zgłoszenia dostępnej tutaj

Koszt: 65 zł za jedną lekcję trzygodzinną (sobota lub niedziela), 100 zł za dwie lekcje (sobota + niedziela)

numer konta:
Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232
PKO Bank Polski 08 1020 2892 0000 5602 0591 0130
tytuł przelewu: warsztaty CIAŁOWANIE – imię i nazwisko

Po uzupełnieniu karty zgłoszenia, należy poczekać na e-mail z potwierdzeniem wolnych miejsc (dopiero wtedy dokonać wpłaty!)

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

Więcej o festiwalu: https://nck.krakow.pl/kcc/festiwalspacer/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, w godz. 11.00-14.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close