Wersja do druku

Udostępnij

Od czwartku 29 listopada do niedzieli 2 grudnia 2018 Sopocki Teatr Tańca zaprasza do świętowania 20 lat swojej działalności. W programie obchodów jubileuszu znalazły się: profesjonalna lekcja z tancerzami, próba otwarta, premiera spektaklu Ostatnie piętro w reżyserii Joanny Czajkowskiej, Collage – fragmenty wybranych spektakli z historii STT, performans artystów STT Podarki i wypominki oraz mistrzowskie warsztaty tańca z Iwoną Gilarską i Magdaleną Wójcik.

 

Program:

 

Czwartek 29 listopada: Dzień Otwarty STT

 

Dzień Otwarty STT to okazja, aby wziąć udział w profesjonalnej lekcji otwartej z tancerzami zespołu oraz obejrzeć próbę otwartą spektaklu Ostatnie piętro w reżyserii Joanny Czajkowskiej. Obowiązują zapisy.

 

Piątek 30 listopada: Ostatnie piętro w reżyserii Joanny Czajkowskiej

 

Twórcy chcą oddać specyficzny nastrój filmów singapurskiego reżysera Erika Khoo, w których melancholia miesza się z realizmem. W warstwie choreograficznej spektakl nawiązuje do pierwszych 10 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca. Założyciele STT remiksują własną twórczość, badając na ile rozwiązania sprzed 10 czy 20 laty mogą być nadal interesujące.

 

Sobota 1 grudnia: Collage – fragmenty wybranych spektakli z historii STT i Podarki i wypominki – performans

 

Collage to retrospekcja artystycznej twórczości autorskiego teatru, podróż w przeszłość i przypomnienie istotnych, symbolicznych scen z wybranych spektakli w historii Sopockiego Teatru Tańca. Na celebrację złożą się obrazy sceniczne wykreowane przez artystów STT, inspirowane sztukami pięknymi, filozoficznymi dziełami, a także wydarzeniami historycznymi i rozważaniami na temat ludzkiej egzystencji. Z kolei Podarki i wypominki to akty twórcze artystów związanych z teatrem. W prezencie i ku uciesze założycieli zespołu oraz zgromadzonej widowni.

 

Niedziela 2 grudnia: warsztaty z Iwoną Gilarską i Magdaleną Wójcik

 

Iwona Gilarska poprowadzi zajęcia z tańca dla rodziców z dziećmi i Ciało witalne – praktykę taneczną dla wszystkich, a Magdalena Wójcik warsztat z techniki tańca współczesnego na poziomie zaawansowanym.

 

Sopocki Teatr Tańca (do marca 2010 Teatr Okazjonalny) został założony w 1998 roku przez parę dyplomowanych tancerzy, choreografów i członków ZASP-u: Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka, dawnego aktora Teatru Ekspresji Wojciecha Misiury. Grupa ma w swoim dorobku pięćdziesiąt spektakli, m.in. Kwadrat. Wersja 6, Alchemik Halucynacji, D-KOD-R, Powiększenie/Zoom Out i 3xNoir Danse, które prezentowane były podczas wielu festiwali tańca współczesnego i teatru alternatywnego w całej Polsce (m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Olsztynie, Lublinie i Wrocławiu) i za granicą, m.in. w Czechach, Portugalii, Niemczech, na Litwie, na Białorusi, w Rumunii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Indonezji, Mołdawii, Bułgarii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoszech, Argentynie, Hiszpanii. W swojej pracy grupa łączy różnorodne tworzywa teatralne, elementy gry aktorskiej i techniki taneczne, dobrane zgodnie z wcześniejszym zamysłem twórczym. Zgodnie z credo artystycznym twórców, w budowaniu spektaklu najważniejsza jest Idea. Dopiero poprzez nią następuje eksploracja i analiza ruchu, co pozwala na kreację precyzyjnych światów teatralnych. Wśród ostatnich spektakli grupy warto wymienić m.in. takie spektakle zespołowe, jak: TRANSKRYPCJE. Hommage pour Chopin (2010); NATURA (w wersji plenerowej 2011 i scenicznej 2012), odwołujący się do poezji Bolesława Leśmiana;  DALI, inspirowany twórczością Salvadora Dalego (2011); oraz Fast act – sztuka znikania, powstały z inspiracji filozofią prędkości Paula Virilio (2011).

 

 

Organizatorzy:

 

              

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close