Wersja do druku

Udostępnij

19 lutego 2014 w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów programu „Młoda Polska”. W tegorocznej edycji Minister Bogdan Zdrojewski odznaczył 85 młodych artystów, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach (film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec, teatr). W dziedzinie tańca przyznano 5 stypendiów, w tym dwa na realizację projektów artystycznych: dla Aleksandry Borys (projekt choreograficzny pt. Movementscape) i Karola Miękiny (spektakl teatru tańca pt. Homo Religiosus). Ponadto trzy osoby otrzymały stypendia na pokrycie kosztów nauki w zagranicznych szkołach tańca: Lena Obłuska i Stanisław Węgrzyn (oboje: udział w programie doskonalenia techniki tańca klasycznego w Miami City Ballet School) oraz Agnieszka Pędziwiatr (studia w Anton Bruckner Universität, Linz).

Program stypendialny „Młoda Polska” skierowany jest do artystów do 35 roku życia, którzy legitymują się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi i ubiegają się o wsparcie dla projektów o istotnej wartości artystycznej lub merytorycznej. Stypendium Ministra Kultury przyznawane jest w drodze konkursu i może być przeznaczone na realizację własnego projektu artystycznego, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do dalszej pracy, na studia i rezydencje zagraniczne. Program realizowany jest od 2004 roku i wspiera rocznie ok. 70 młodych artystów.

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close