Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Izadory Weiss Sen nocy letniej zostanie pokazany dwa razy w sobotę (31 maja) w siedzibie Harbiye Muhsin Ertuğrul Theatre na XIX Istanbul Theatre Festival. Przedstawienie znalazło się wśród najlepszych zagranicznych produkcji prezentowanych raz na dwa lata podczas tego prestiżowego tureckiego wydarzenia, którego historia sięga 1989 roku. Sen nocy letniej zdobył już uznanie międzynarodowego grona krytyków, a recenzje ukazały się m.in. na łamach „Financial Times” i „Ballet Magazine”. Graham Watts w magazynie „Dance Europe” uznał spektakl za najlepszą na świecie premierę taneczną sezonu 2012/13. Zaś według Bruce’a Marriotta z www.dancetabs.com „jest to spektakl, który można zabrać w dowolne miejsce na świecie i nadal nawiąże on kontakt z publicznością”.

 

Graham Watts na łamach „Dance Europe” w styczniu 2014 roku pisał o Bałtyckim Teatrze Tańca: Siłą nadającą życie zespołowi jest Izadora Weiss (…) Weiss staje twarzą w twarz ze stawiającym niemałe wyzwanie materiałem po obu stronach spektrum tragedii i komedii i tworzy przykuwającą uwagę choreografię, wyrażając swe intencje narracyjne z mocą i klarownością. Z takiej jakości dorobkiem BTT dynamicznie wyłania się jako fascynująca nowa siła na arenie europejskiego tańca współczesnego.

 

Za spektakl Sen nocy letniej Izadora Weiss otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla najlepszego choreografa oraz Honorową Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska. Wydarzenie realizowane jest w ramach programu kulturalnego obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych w 2014 roku.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej www.turkiye.culture.pl

 

BTT w Turcji (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close