Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 19.00 Maciej Kuźmiński pokaże swój spektakl Room 40 w Teatrze Narodowym w Belgradzie. W przedstawieniu udział biorą studenci Wydziału Teatru Tańcaw Bytomiu (filii PWST w Krakowie) – Daniela Komędera (solistka), Anna Kamińska, Dominika Wiak, Katarzyna Pawłowska. Tydzień później artysta pokaże ten sam spektakl w Lublinie, gdzie poprowadzi również warsztaty z autorskiej techniki Dynamic phrasing i kompozycji. Podczas lubelskiego weekendu odbędzie się także premiera solowej pracy artysty, zatytułowanej Maciej Kuźmiński (21 marca). Kolejne pokazy obu przedstawień polskiego choreografa i tancerza zobaczyć będzie można w kwietniu i czerwcu, m.in. w Bytomiu, Zduńskiej Woli, Wrocławiu i Hanowerze.

O spektaklach:

Room 40 jest próbą przekucia refleksji egzystencjalnej na język choreografii. Wykorzystując stan zmęczenia, Maciej Kuźmiński ukazuje wirtuozerię tancerzy, a kwestionując konwenanse teatralne krytycznie przygląda się tradycji. Balansując na granicy form spektakl jest jednocześnie prowokacyjny i poruszający.

TRAILER

Choreografia: Maciej Kuźmiński

Dramaturgia i projekt wizualny: Adam Hypki

Taniec: Daniela Komędera (solistka) oraz Anna Kamińska, Dominika Wiak i Katarzyna Pawłowska.

Muzyka:4 Ostatnie Pieśni Richarda Straussa, wyk. Gewandhausorchester Lepizig, dyr. Kurt Masur, sopran Jessye Norman

Maciej Kuźmiński

Improwizowany pokaz przygląda się historii edukacji ruchowej zapisanej przez lata w ciele tancerza oraz jego sytuacji jako twórcy. Musząc zmierzyć się z pustą sceną Maciej mierzy się z samym sobą, swoimi nawykami i manierami, odsłaniając dla siebie i widza granice własnych możliwości. Spektakl to proces, w który wpisane są spontaniczność i wyczerpanie, samoświadomość, szczerość i poszukiwanie.

Maciej Kuźmiński – Solo

Taniec ikoncepcja: Maciej Kuźmiński

czas trwania: 30 min.

***

Więcej o artyście: www.maciejkuzminski.com

Kalendarium tournée:

15.03 – Belgrad, Serbski Teatr Narodowy, godz. 19:00: Room 40

21.03 – Lublin, Centrum Kultury, godz. 18:00: Maciej Kuźmiński

22.03 – Lublin, Centrum Kultury, godz. 18:45 – Room 40

4 i 5.04 – Bytom, Wydział Teatru Tańca PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie: Maciej Kuźmiński o godz. 18:00 oraz Room 40 o godz. 18:45

26.04 – Zduńska Wola, Miejski Dom Kultury, godz. 18:00: Maciej Kuźmiński

15.06 – Wrocław, Centrum Inicjatyw Artystycznych (godz. Zostanie podana w późniejszym terminie): Maciej Kuźmiński

26, 27 i 28.06 – Hanower, Tanzhaus im Ahrbergviertel (godzina zostanie podana w późniejszym terminie): Room 40

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close