Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 19 listopada o godz. 20.30 w Ausland w Berlinie (Lychener Strasse 60) odbędzie się prezentacja dwóch projektów zrealizowanych przez Agatę Siniarską – […,], którego premiera odbyła się w czerwcu 2015 w Komunie//warszawa oraz Cross Pollination, przygotowanych w ramach kolektywu przyjaciół female trouble.  Wydarzenie jest częścią projektu Paradox & Parallels – cyklu prezentacji skupionym na różnych metodach pracy, odbywającym się jesienią 2015 w Ausland – Territory for Experimental Music, Performance and Art.

 

[…] traktuje o walce w domenach życia i śmieri, w której granica między science fiction i społeczną rzeczywistością jest jedynie złudzeniem optycznym.

NIEKTÓRE CZYNNIKI WSPIERAJĄCE:
wytwarzanie: agata siniarska/ diego agullo/ książka / światło/ dźwięk/ przestrzeń/ siegmar zacharias/ mateusz szymanowka/ ania nowak/ marta keil/ thomas schaupp/ cdn.

obsługiwanie: agata siniarska/ diego agullo/ publicznoś / cdn.

transmisja: book/ body/ light/ sound/ space/ costume/ cdn.

Produkcja: Komuna//Warszawa, czerwiec 2015)

 

 

female trouble: Cross Pollination

Kolektyw female trouble jest grupą kilku przyjaciółek. Jak każda jednostka, kolektyw poszukuje sposobów komunikacji z innymi, wymiany myśli, otwarcia przestrzeni na dyskusję na rzecz innych oraz z ich udziałem, dołączenia do sieci wiedzy i jej kwestionowania, tworzenia i dzielenia się pracą artystyczną. Kluczowe dla działań kolektywu są pytania o współautorstwo, rolę publiczności, produkcję wiedzy empirycznej. Formy odsłonięcia się, komunikacji, obecności. Tworzy chwilową przejrzystość oraz tymczasowe wspólnoty oparte na wspólnie negocjowanych zasadach.

 

Cross Pollination jest dla artystek (kolejną) okazją do podjęcia praktyki performansu kolektywnego. Praktyki wymiany partytur, których zawartość powiększa się i przetwarza w czasie rzeczywistym ciała trzech wspólnie czytających, piszących i tańczących osób dzięki łączącemu je uczuciu.

 
czy chodzi o Zadowolenie przyjemności? Nie-.

Czy nie chodzi o bycie lubianym?

To propozycja.-

Pseudo-Wolności.-

Hierarchizacji Hierarchyzacji./De-HierarchizacjiHierarchacji.

tTaniec jest piękny.-

Co to znaczy?

Dlaczego?

Zamieniamy się w swoistą Maszynę..

Jaka była informacja zwrotna?-

Jaka jest różnica

między sceną a studiem/pracownią?

Czy zależy nam na konkretnym Rezultacie (?)

Czy też chodzi o dDzieło?

O dDzieło.

O co w tym chodzi?

tTyrania bBraku sStruktury.

Mieszanka tTeraźniejszości i pPrzeszłości.

Przewidywanie nNadchodzącego

Ustalenie przyszłości

 

Dyscyplina wWzajemnej oObsługi.

 

 

female trouble to działający od  2013 roku  w Berlinie kolektyw oparty na przyjaźni, założony przez Roni Katz, Agatę Siniarską i Xenia Taniko Dwertmann. Artystki dzielą ze sobą wspólny proces artystycznego, intelektualnego, osobistego i  politycznego dyskursu, koncentrujący się wokół zagadnień tożsamości, ciał, kobiecości i feminizmów.  Female Trouble skupia się na organizacaji wydarzeń i praktykowaniu formy performansów kolektywnych.  Jego twórczynie założyły także publiczną platformę VULVA CLUB, w skłąd której wchodzą projekcie filmowe i wykłady organizowane we współpracy z takimi miejscami, prowadzonymi przez artystów, jak Boys Club, KuLe Theater and Kleiner Salon (we współpracy zCoven Berlin). VULVA CLUB poszerza dyskurs wewnętrzyny kolektywu female trouble oraz wzmacnia przyjętą przez niego kobiecą/feministyczną perspektywę. Kolektyw performował swoją praktykę, nadając jej tytuł Let’s do it the other/another way around  – SOMA Gallery (na zaproszenie londyńskiego kolektywu hysteria), Plateau Gallery oraz  Dock 11.

 

 

 

 

Więcej informacji: http://ausland-berlin.de/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close