Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 16 czerwca 2017 roku, w ramach Performing Arts Festival Berlin zostaną pokazane w Sophiensaele (Sophienstraße 18) spektakle polskich choreografek i performerek: o 18.00 Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1 Ani Nowak oraz o godzinie 20.00 Mothers of Steel Agaty Siniarskiej i Mădăliny Dan. Obydwa przedstawienia zostały wyprodukowane przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Pierwsza wersja spektaklu Ani Nowak Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1 powstała w ramach programu rezydencyjnego Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk „Solo Projekt Plus 2016”.

 

Pomiędzy 13 a 18 czerwca 2017 Performing Arts Festival Berlin zaprezentuje w całym mieście prace niezależnych artystów z obszarów takich, jak: teatr, taniec, performans, teatr muzyczny i lalkowy.

 

Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1

Don’t Go for Second Best, Baby! Disc 1 to choreografia wspierania i ujawniania. Backup dancing – taniec drugiego planu – wprowadza w ruch ciała, które ćwiczą bycie w relacji do planu głównego, do siebie nawzajem i do choreografii rozumianej jako wspólny, spontaniczny plan działania. Ten taniec tworzony jest razem, z wielości przecinających się monologów. Tancerki towarzyszące generują ruch wsparcia w samotności, wobec braku klarownego centrum, któremu mogłyby towarzyszyć. Czym może być troska o czyjś taniec, czym towarzyszenie poprzez ruch?

 

Mothers of Steel

Projekt jest praktyką płaczu w sytuacji performatywnej – badaniem fenomenologii łez, które porusza wiele tematów, takich jak pamięć, historia, śmierć, szczęście, kruchość, niewinność, siła czy też futurystyczne ontologie. Artystki pytają o mechanizmy społeczne i kulturowe związane z tym, co publiczne i prywatne, z zagadnieniem okazywania emocji. W ten sposób zestawiają doświadczenia osobiste z ikonicznymi scenami płaczu, wywodzącymi się z kontekstu wschodnioeuropejskiego, i jednocześnie badają, jakie emocje manifestują się w różnych sytuacjach i dlaczego decydujemy się (lub nie) wyrazić je publicznie.

 

Logo ASF czarne (miniaturka)

 

Więcej: performingarts-festival.de/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close