Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że w programie berlińskiego Festiwalu Tanztage znalazł się wieczór prezentacji SOLO PROJEKT 2012, podczas którego trzy stypendystki Art Stations Foundation zaprezentują swoje spektakle solowe zrealizowane pod okiem opiekuna artystycznego, Rii Higler, w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec. Prezentacje spektakli Marysi Zimpel, Magdaleny Ptasznik i Marzeny Krzemińskiej odbędą się w czwartek 10 stycznia o godzinie 21.00 w głównej sali festiwalu Sophiensaele.

Informacje o prezentowanych spektalach:

Marysia Zimpel „What do I really miss?”
Magdalena Ptasznik „surface.territory”
Marzena Krzemińska „5-7-5 HAIKU”

Warto zauważyć, że prezentacja każdego z solowych spektakli to nie tylko prezentacja tancerki,ale również polskich i poznańskich artystów zaangażowanych w realizację spektaklu jak Łukasz Czajkowski – projektant kostiumu Marzeny Krzemińskiej, znakomity kwartet muzyki improwizowanej Hera odpowiedzialny za muzykę do speklu Marysi Zimpel, czy niezależni muzycy Patryk Lichota i Szymon Kaliski – kompozytorzy muzyki do spektakli Marzeny Krzemińskiej i Magdy Ptasznik.

Festiwal Tanztage odbywa się w Berlinie od 1996 roku i jest jednym z wiodąych przeglądów tańca współczesnego.

Trailer Festiwalu, www.tanztage.de

Prezentacja efektów Solo Projekt 2012 to szansa na promocję prężnie rozwijającego się polskiego tańca współczesnego za granicą. Stary Browar Nowy Taniec jest jedynym w Polsce niezależnym ośrodkiem, który stale wspiera rozwój tańca współczesnego i tancerzy. W organizowany od 2006 SOLO PROJEKT angażowani byli europejscy przedstawiciele świata tanecznego: reżyser światła Bruno Pocheron, choreografowie Hooman Sharifi i Peter Pleyer, Luca Giacomo Schulte i Ornella Balestra, oraz Ria Higler, choreograf i pedagog związana na stałe z amsterdamską uczelnią School for New Dance Development. Podstawową ideą programu jest wspieranie polskich twórców tańca w poszukiwaniach własnego języka artystycznego, stąd opieka produkcyjna i merytoryczna europejskich autorytetów.W ramach Solo Projekt, w Starym Browarze, od 2006 powstało 20 różnorodnych spektakli solowych, takich artystów jak: Janusz Orlik, Aleks Borys czy Anita Wach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close