Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 24 września 2016 o godz. 19.30 Pink Mama Theatre zaprasza do Grosse Halle Bern  na premierę swojego nowego spektaklu zatytułowanego Olimpiada, w reżyserii Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Kolejne pokazy odbędą się w dniach 25 oraz 29-30 września o godz. 19.30.

 

Partnerem premiery jest Teatr Tańca ROZBARK w Bytomiu, gdzie w listopadzie odbędzie się polska premiera przedstawienia.

 

O spektaklu:

 

Dance Theater Ensemble prezentuje zjawisko konkurowania zarówno na poziomie życia zewnętrznego (społecznego), jak i wewnętrznego (indywidualnego). Dwóch aktorów i pięciu tancerzy przedstawia świat, który z zawrotną prędkością zmierza ku wojnie. Świat w dziwnym stanie ciszy przed burzą. Powoli zaczyna się rodzić pewne nieuniknione napięcie i nikt nie wie, kiedy i w jakim stopniu znajdzie ono swoje ujście. Dwóch cynicznych klownów, którzy stanowią mieszankę dyktatora, oszusta, dyrektora cyrku i trenera, rozgrywa niebezpieczną grę ze sportowcami o przerośniętej ambicji. Podczas rywalizacji pomiędzy pływakiem, zapaśnikiem, gimnastykiem i innymi ujawniona zostaje ich krucha natura oraz historie ich życia. Ostatecznie dochodzi do degeneracji całego wydarzenia, a idea Mistrzostw Olimpijskich okazuje się złudzeniem. Pink Mama porównuje świat sportu, cyrku i sztuk scenicznych, a także zadaje sobie pytanie, do jakiego stopnia stopiły się one już w jedno.

 

Reżyseria, scenografia, kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Reżyseria, scenografia, kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Choreografia: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

Obsada: Sławek Bendrat, Artur Bieńkowski, Dominik Krawiecki, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek

Zdjęcia: Monika Chmielarz

Nagrania wideo: Ewa Poddig

Kierownik produkcji: Angelika Rohrer

W koprodukcji z: Grosse Halle i Tojo Theater Bern

Partner: Teatr ROZBARK, Bytom

 

Strona zespołu:  http://www.pinkmamatheatre.com/pinkmama.php

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close