Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 października o godz. 20.00 w Excelsior Theater w Bukareszcie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Fest(in) on the Boulevard” odbędzie się prezentacja spektaklu Izy Szostak PRIV, zrealizowanego z zespołem Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Spektakl również w Polsce będzie można obejrzeć poza siedzibą – w listopadzie zostanie pokazany ramach Sceny Tańca Studio w Warszawie.

 

O spektaklu:

 

PRIV to realizowany w formie słuchowiska performatywnego eksperyment na intymności. Przesuwanie i negocjowanie jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się tu, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, gestów i słów. Twórcy spektaklu badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś nasze tożsamości, wizerunki, bliższe i dalsze relacje. Jak wpływa na fizyczność naszych ciał i na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności.

 

Funkcjonując według ustawień naszych smartfonów, na blogach i vlogach, na Facebooku czy Snapchacie rozpływamy się w wielkiej, gęstej chmurze danych – PRIV recyklinguje je, prowokując sceniczne przymiarki cielesnych i psychicznych dyspozycji oraz stylów. To kolażowa struktura rozpisana na sześć próbujących się do siebie zbliżyć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu.

 

choreografia i reżyseria: Iza Szostak

dramaturgia i tekst: Anka Herbut

oprawa wizualna: Karolina Mełnicka, Stachu Szumski

muzyka: Kuba Słomkowski

światło: Michał Głaszczka

występują: Kamila Banasiak, Magda Jędra (gościnnie), Tatiana Kamieniecka (gościnnie), Maciej Hązła, Jan Niemczyk, Dominik Rybiałek

inspicjent: Jolanta Skawina

premiera: 7 kwietnia 2018, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie

Spektakl dla osób powyżej 16 roku życia.

 

Trailer: https://youtu.be/dK0_DY-AMpY

 

O festiwalu:

 

Festiwal Fest(in) on the Boulevard powstał w 2013 roku z inicjatywy Nottara Theater jako coroczny projekt kulturalny. Festiwal składa się z dwóch sekcji głównych i kilku sekcji i działań towarzyszących. Pierwszą z sekcji głównych jest Comedy Boulevard, w ramach którego prezentowane są popularne komedie rumuńskie i zagraniczne. Prezentacje odbywają się w Sali im. Horii Lovinescu (339 miejsc), która regularnie gości spektakle komediowe, cieszące się wielkim powodzeniem wśród publiczności.

Celem organizatorów festiwalu jest prezentowanie produkcji pozostających w silnym związku z życiem codziennym; stąd też drugie pasmo tematyczne, które poświęcone jest problematyce wiodącej w danym roku. Prezentacja produkcji pokazywanych w ramach tej sekcji festiwalu odbywa się na zasadach konkursowych (Sala im. George’a Constantina, 100 miejsc). Teatr jest sugestywną formą sztuki, która zasadza się na kontakcie z publicznością i nawiązaniach do znajomej problematyki, która dostarcza materiału do przemyśleń oraz wysokiej klasy humoru.

 

Oprócz produkcji rumuńskich ramach każdej edycji festiwalu prezentowane są spektakle zagraniczne, tematycznie powiązane z hasłem przewodnim festiwalu. Organizatorzy pragną w ten sposób zaznajomić publiczność z cennymi i aktualnymi produkcjami teatrów z Rumunii i zagranicy.

 

W ramach tygodnia festiwalowego organizowane są również liczne wydarzenia towarzyszące (kolokwia, odczyty, premiery książek, wydarzenia uliczne oraz wystawa fotograficzna poświęcona poprzedniej edycji festiwalu).  

 

http://www.festinpebulevard.ro/en/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close