Opera Nova zaprasza na premierę baletu Alicja w Krainie Czarów w choreografii Roberta Bondary, do muzyki skomponowanej przez Przemysława Zycha. Premiera już 4 czerwca. Kolejne spektakle będą grane 5, 7, 24, 25 i 26 czerwca oraz we wrześniu.

Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu zobaczyć można wiele postaci zwierzęcych: jeże, zające, gąsienice, papugi, koty itd. Oczywiście, są też postaci ludzkie, jak tytułowa bohaterka, uwodzicielski Walet Kier, łasa na słodkości Królowa i jej uległy małżonek Król, wreszcie intrygujący Kapelusznik.

Spektakl jest wymagający nie tylko dla tancerzy. Skomplikowane i pracochłonne makijaże wykonywane przez charakteryzatorki pod wodzą Dariusza Kubiaka – mistrza stylizacji i wizażu, robią niesamowite wrażenie. Tak samo maski zwierząt, których przygotowaniem zajęła się współpracująca od dawna z Operą Nova pani Basia, zatrudniona w Teatrze Kameralnym, podobnie jak pan Cezary , wykonawca niesamowitego Kota z Chershire. Przed pracowniami krawieckimi postawiono wyzwanie wykonania 71 kompletów, czyli ponad 150 kostiumów według fantastycznych projektów Martyny Kander i Maksymiliana Maca.

Orkiestra zagra pod batutami sprawującej kierownictwo muzyczne spektaklu Jagody Brajewskiej (od 2018 roku zatrudnionej w Operze Nova jako asystent dyrygenta) i Jacka Brzoznowskiego (laureata europejskich konkursów dla młodych dyrygentów, doktoranta krakowskiej Akademii Muzycznej).

Opera Nova zachęca także do zakupu pamiątkowych pięknych plakatów z przedstawienia w wyjątkowej cenie 10 zł.

Więcej informacji: www.opera.bydgoszcz.pl

Krzysztof Górski jako Marcowy Zając. Opera Nova „Alicja w Krainie Czarów”. Fot. Andrzej Makowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close