Wersja do druku

Udostępnij

Wydział Teatru Tańca PWST im. L. Solskiegow Krakowie zaprasza do Bytomia na nowy spektakl dyplomowy w reżyserii i z choreografią Janusza SkubaczkowskiegoJakby miało trwać wiecznie. Premiera odbędzie się 4 stycznia, kolejne spektakle będą grane 5 i 6 stycznia.Pod tym tytułem kryje się ciąg powiązanych ze sobą obrazów, który jest syntezą tego, co skończone i nieskończone. Obrazy zaczerpnięte z różnych miejsc i różnych czasów pokazują ciągłość historii, na którą składają się wzajemne relacje. Przepływ zdarzeń zapętla się i rozszerza swoje znaczenie, wpadając w końcu do rzeki, która niesie historie nas wszystkich. Życie staje się płynącą wiecznością.I tak jak rzeka zmienia swoje kierunki, tak zmienny jest nurt energetyczny spektaklu. Wiedzie on przez krainy gdzie:

Jaskółki kreślą nad wodami freski

W dzbanie jeziora drzemie chłód niebieski

A usta milczą to, co widzą oczy

Flet nawołuje z drzemiących osiczyn

Rzekę, o której tylko tyle wiecie

Że jest z zieleni i mówi o niczym.

Marek Grechuta,Krajobraz z wilga i ludzie


Jakby miało trwać wiecznie: reżyseria i choreografia:Janusz Skubaczkowski,kostiumy: Dominika Skaza.Występują: Bartosz Bandura, Katarzyna Baran, Anna Kasprzak, Lena Kowalska, Aneta Orlik, Karol Pruciak, Jakub Sokołowski, Klaudia Stefanowicz, Paweł Zaufal.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close