Wersja do druku

Udostępnij

Melissa Monteros i Wojciech Mochniej (W&M Physical Theatre) zapraszają na cykl polskich prezentacji w ramach festiwalu Pro Series na uniwersytecie w Calgary w Kanadzie. W dniach 2-3 lutego o godzinie 20.00 odbędzie się premiera spektakl WE_SELLE.PL w choreografii Wojciecha Mochnieja.

 

WE_SELLE.PL to unikalne wydarzenie w dziedzinie teatru fizycznego, umożliwiające publiczności wgląd w proces powstawania nowej pracy. To również okazja posłuchania tego, co mówią o niej sami twórcy – choreograf i zespół – oraz obejrzenia fragmentów spektaklu i uczestnictwa w dialogu poświęconym pracy i jej poszczególnym elementów. Publiczność będzie mogła  doświadczyć, w jaki sposób oddziałują na recepcję pracy światło i projekcje audiowizualne, a także wziąć udział w spektaklu jako performerzy/rki (wcielając się w rolę gości weselnych). WE_SELLE.PL jako punkt wyjścia obiera sztukę Stanisława Wyspiańskiego – klasykę polskiej satyry politycznej oraz pretekst dla komentarza dotyczącego aktualnej atmosfery politycznej w Polsce i cykliczności polskiego życia politycznego. Osadzona w abstrakcyjnym otoczeniu sztuka przedstawia tradycyjne polskie wesele, które potoczyło się w niewłaściwym kierunku. Autorem i wykonawcą spektaklu jest Wojciech Mochniej (Kanada/Polska), któremu na scenie towarzyszą Iris Heitzinger (Austria), Laura Henley i Serenella Sol (Kanada), Paweł Urbanowicz, Patryk Jarczok i Tomasz Ciesielski (Polska) oraz pięcioro tancerzy z Calgary.

 

 

Więcej

 

Prezentacja spektaklu jest możliwa dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Logo IAM Culture ENG (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close