Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na Kino Tańca On-line vol. 2: Inicjacje. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16–19 lutego 2023 roku w ramach Centralnej Sceny Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

W tej odsłonie Kina Tańca twórcy stawiają pytania o tożsamość i tradycje w szerszym społeczno-kulturowym ujęciu. Filmy, które znalazły się w tym programie, eksplorują napięcie między poczuciem osobistej autonomii a potrzebą przynależności do społeczności, jakkolwiek kulturowo definiowanej. W centrum zainteresowania twórców znalazły się także pojęcia męskości i kobiecości, które z jednej strony opisują ciało w wymiarze symbolicznym, z drugiej jednak bywają źródłem traumatyzujących fizycznych praktyk.

Cały tegoroczny cykl prezentacji filmowych oscylował będzie wokół zagadnień indywidualności, wolności, tożsamości i pamięci.

Program:

  1. Making Men, reż. Antoine Panier/ Belgia

Trailer: link

  1. Fresh oranges into the ocean, reż. Silvia Giordano, Nuanda Sheridan/ Włochy

Trailer: link

  1. Contrapeso, reż. Kati Kallio/ Finlandia

Trailer: link

  1. Silk, Paper and Briuses, reż. Gabriella Engdahl/ Szwecja

Trailer: link

  1. This Is Us, reż. Luca Silvestrini, Alice Underwood/ Wielka Brytania

Trailer: link

  1. Home, reż. Larkin Poynton, Chris Martin, Andrew Ellis, Ben Stamper/ USA

Trailer: link

***

Jak można obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy, wystarczy mieć dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca On-line vol. 2 z filmami i krótkim wideowprowadzeniem zostanie opublikowany w wydarzeniu na Facebooku 16 lutego 2023 roku (czwartek) o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do 19 lutego 2023 roku (niedziela).

Wydarzenie: link

***

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja IV

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Dział: Kino Tańca
Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close