Wersja do druku

Udostępnij

Trwają pokazy Cezary idzie na wojnę Komuny//Warszawa na Festiwalu Fringe w Edynburgu. Łącznie w dniach 16-19 oraz 21-25 sierpnia 2018 przedstawienie w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego zostanie pokazane w ramach tej kultowej imprezy aż dziewięć razy. Cezary idzie na wojnę to jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków  spektakli teatralnych minionego sezonu (2017/2018). Reżyser, Cezary Tomaszewski, opowiada swoją biografię rozpisaną na czterech aktorów i pianistkę. Impulsem jest wspomnienie decyzji wojskowej komisji poborowej sprzed lat, lecz jest to jedynie pretekst do przedefiniowania stereotypów męskości. W męskiej szatni Popołudnie fauna Niżyńskiego spotyka się z pieśniami Moniuszki, a ćwiczenia aerobowe w rytm wojennej symfonii Szostakowicza stają się queerową rewią. 

 

reżyseria: Cezary Tomaszewski

występują: Michał Dembiński, Weronika Krówka, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk

realizatorzy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży), Antoni Grałek, Tomasz Kowalski, Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Produkcja: Komuna// Warszawa, Ewa Paradowska

 

Spektakl został nagrodzony w kategorii „Zespół” na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie w grudniu 2017.

Przedstawienie jest częścią trzyletniego cyklu Przed wojną/Wojna/Po wojnie Komuny//Warszawa, opisującego permanentny stan, w jakim znajduje się świat. 

Komuna//Warszawa to jeden z ważniejszych teatrów niezależnych w Polsce, eksperymentujący na przecięciu sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki. Podejmuje istotne społecznie i politycznie tematy. Prowadzi miejsce na warszawskiej Pradze (Lubelska 30/32), gdzie oprócz autorskich przedstawień i we współpracy z wieloma kuratorami prezentuje produkcje i prace zapraszanych artystów, zderzając najmłodsze pokolenia z dojrzałymi artystami otwartymi na nowe tematy i podejścia do sztuki.

16-19 i 21-25 sierpnia, godz.19.00
Army @ The Fringe in Association with Summerhall
Venue 210, 89 East Claremont Street, EH7 4HU

Partnerami prezentacji są Instytut Polski w Londynie oraz Instytut Adama Mickiewicza.

 

 

Instytut Polski w Londynie (miniaturka)   Instytut Adama Mickiewicza (logo czarno-białe) (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close