Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że na XXI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Puli (Chorwacja) spektakl Chór Sierot Teatru KTO, w reżyserii Jerzego Zonia otrzymał nagrodę „SPASKO” – dla najbardziej poruszającego przedstawienia festiwalu. Ruch sceniczny do spektaklu ułożył Eryk Makohon z Krakowskiego Teatru Tańca.

 

O spektaklu:

 

Seans teatralny z orkiestrą, sopranem solo i aktorami

 

Chór Sierot to hipnotyzujące przedstawienie bez tekstu, oparte na powieści Guy’a Croussy’ego Bławatki. Na scenie można zobaczyć jeden dzień z życia mieszkańców sierocińca, w którym obowiązują surowe reguły narzucane przez opiekunki. 
Nie jest to jednak sentymentalna historia o sierotach, ale uniwersalna opowieść o ludzkiej samotności. Spektakl trwa dokładnie tyle, ile III Symfonia (zwana też Symfonią Pieśni Żałosnych) Henryka Mikołaja Góreckiego, która towarzyszy aktorom od początku do końca przedstawienia, wyznaczając rytm całej opowieści. Każda sztuka trwa równo 52 minuty i 6 sekund.

 

Trailer

 

Więcej informacji: http://teatrkto.pl/pl/spektakle/chor-sierot,290.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close