Działająca od 26 lat Compagnie Käfig z Francji do tej pory wystąpiła w 700 miastach i 65 krajach, dając ponad 4 tysiące przedstawień, które obejrzało 2 miliony widzów. W ramach Festiwalu MATERIA PRIMA w Krakowie, organizowanego przez Teatr Groteska, zespół pokaże swój najnowszy spektakl Vertikal, który wzbudził wielkie emocje widowni na całym świecie. Przedstawienie to przykład wolności w tańcu, gdzie większość zasad zostaje złamana, a ruch tancerzy przeczy grawitacji. Vertcial zostanie zaprezentowane dwa razy: 18 i 19 lutego o godz. 19.00 na scenie ICE Kraków.

Wersja do druku

Udostępnij

Lider tej słynnej grupy, choreograf Mourad Merzouki za pomocą urządzeń zaprojektowanych przez zespół Retouramont, specjalizujący się w technikach tańca w powietrzu, bawi się siłą ciążenia, pozwalając tancerzom poruszać się w powietrzu i wykonywać zaskakujące ewolucje.

Jego nowy spektakl łączy ze sobą taniec  hip-hopowy, który jest  mocno oparty na kontakcie z podłożem,  z działaniami w pionie. Tancerze poruszają się w powietrzu, skaczą, wspinają się po ścianie i fruwają, wnosząc do arsenału środków tańca hip-hop nieważkość i poezję. W ten sposób, zaburzając nasze punkty odniesienia, Merzouki kontynuuje proces przełamywania barier gatunkowych. I robi to wyśmienicie.

***

Program 6. edycji Festiwalu MATERIA PRIMA 17 –28 lutego 2023:

17, 18.02, NCK –  Wanted Posse, Dance N’ Speak Easy, nowe, nagradzane przedstawienie
18, 19.02, ICE – Compagnie Käfig, Vertikal, spektakl rozgrywający się w powietrzu i przeczący grawitacji
19, 20.02, Teatr Ludowy – Jacop Ahlbom Company, Vielfalt, przedstawienie  pełne filmowych sztuczek i efektów specjalnych
21, 22.02, Opera Krakowska – Sasha Waltz & Guests, Kreatur, zaskakująca i niepokojąca opowieść słynnej choreografki
22, 23.02, ICE – Compagnia Finzi Pasca, Nuda, nastrojowe widowisko cyrkowe wizjonera teatru
24, 25.02, Teatr Groteska – Sofie Krog Teater, The House,  wstrząsająca, ale i zabawna historia rodzinnego domu pogrzebowego
27, 28.02, ICE – Akram Khan Company, Jungle Book reimagined, czyli Księga dżungli wymyślona na nowo, w której doszukiwać się można współczesnej relacji ze światem natury
27, 28.02, Teatr Groteska – Thick & Tight, A Night with Thick & Tight, niezwykłe spotkanie z kultowymi postaciami popkultury, takimi jak Andy Warhol, Sid Vicious, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe i księżna Diana (impreza towarzysząca)

Więcej szczegółów: www.materiaprima.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close