Czajkowski – Taniec miłości – spektakl nominowany do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w dwóch kategoriach (najlepsza choreografia i najlepszy tancerz), pierwsza premiera baletowa po 9-letniej przerwie wraca na scenę Teatru Muzycznego w Lublinie. Spektakle będą grane 13 i 14 listopada.

Wersja do druku

Udostępnij

Czajkowski – Taniec miłości w choreografii Zuzanny Dinter to pełna namiętności i pasji opowieść o życiu genialnego rosyjskiego kompozytora w wykonaniu niesamowitego zespołu baletu Teatru Muzycznego w Lublinie. To przedstawienie, które zachwyci zarówno miłośników tańca klasycznego, jak i tych, którym bliska jest ekspresja tańca nowoczesnego. W roli tytułowej – fantastyczny Filip Krzyżelewski.

Gościnnie w spektaklu wystąpią pierwsi soliści Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie: Chinara Alizade – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla najlepszej tancerki oraz Patryk Walczak, którzy zatańczą Adagio z Jeziora łabędziego.

Daty spektakli:

13 listopada 2021 r. (sobota) godz. 18.00
14 listopada 2021 r. (niedziela) godz. 17.00

Bilety:

tel. 81 532 25 21, 81 532 96 65, 502 662 956
e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
online: https://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/czajkowski-taniec-milosci-2021-2022

„Czajkowski – Taniec miłości”. Fot. Karolina Deptuś

„Czajkowski – Taniec miłości”. Fot. Karolina Deptuś

„Czajkowski – Taniec miłości”. Fot. Karolina Deptuś

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close