Ludzie tańca

Patryk Walczak

  • tancerz
Zdjęcie: Patryk Walczak

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Patryk Walczak – solista Polskiego Baletu Narodowego. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie (2001-2010). W 2009 roku zdobył I Nagrodę XVI Ogólnopolskiego Konkurs Tańca w kategorii starszej chłopców w Gdańsku, w 2010 tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce w Szczecinie. W tym samym roku otrzymał nagrodę Publiczności III Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy” w Szczecinie. Po ukończeniu szkoły został zaangażowany do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. W 2012 roku został koryfejem, w 2014 awansował na solistę.

Na warszawskiej scenie wykonuje partie: Książę Magicznej Latarni, Mechanik, Jaś, brat Klary i Dziadek do orzechów w Dziadku do orzechów Toera van Schayka & Wayne’a Eaglinga, Przyjaciel Księcia i Błazen w Kopciuszku Fredericka Ashtona, Służący w Synu marnotrawnym George’a Balanchine’a, Nasz w I przejdą deszcze… Krzysztofa Pastora, Filostrat-Puk w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera, Rosenkrantz w Hamlecie Jacka Tyskiego, Benvolio w Romeo i Julii Krzysztofa Pastora, Młody Mężczyzna w Święcie wiosny Maurice’a Béjarta. Tańczył także w Adagio & Scherzo i w Moving Rooms Krzysztofa Pastora, Pocałunkach Emila Wesołowskiego oraz baletach powstałych podczas warsztatów choreograficznych „Kreacje”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close