Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że solo Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka, zdobyło I Nagrodę (2000 euro), Nagrodę Krytyki oraz specjalną nagrodę im. Aleksandra Izailovskiego za „inwencję artystycznego wyrazu” podczas XXI Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

 

Festiwal odbywał się od 1 do 3 czerwca w Serbskim Teatrze Narodowym. Co roku zgłoszenia do konkursu przesyła ok. 100 artystów z Europy,  z czego  tym roku 17 zostało wyłonionych do udziału w drugiej rundzie konkursu.. Pozostałe nagrody:

 

Druga Nagroda (100 euro) oraz Nagroda Publiczności zdobyła para słoweńskich choreografów Gasper Kunšek i Igan Kranjčan z duetem Alien Express, Untitled. Trzecią Nagrodę w (500 euro)  przeznaczono dla solo Błogosławieni w choreografii i wykonaniu Rimi Pimoyan z Armenii.

 

W skład jury wchodzili Ašhen Ataljanc – primabalerina z Serbskiego Teatru Narodowego w Nowym Sadzie, Andreja Kulešević – niezależna choreografka, Vesna Orlić z dyrekcji Baletu Wiedeńskiego, choreografka Sara Sguotti z Włoch, oraz  choreograf Radu Poklitaru z Ukrainy.

 

***

 

Praca Kuźmińskiego i Więcka, po raz ostatni już prezentowana w formacie konkursowym, zdobyła do tej pory liczne nagrody i wyróżnienia w tym:

 

– II Nagrodę oraz Scapino Production Award na 30. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016)

– Public’s First Choice oraz Public’s Final Choice – obydwie nagrody publiczności na 20. Festiwalu Solo-Tanz-Theater w Stuttgarcie (2016)

– II  Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na „Solo Dance Contest 2015” w Gdańsku

– I Nagrodę na konkursie choreograficznym Warszawskiej Platformy Tańca  (2015)

– kwalifikacja finałowa w konkursie MASH w Jerozolimie (2015)

– wyróżnienia w konkursach choreograficznych podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „ Scena Otwarta w Tarnowie” i Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu (2015)

 

 

Źródła: https://fkmbelgrade.com/,

http://www.seecult.org/vest/najbolji-na-21-festivalu-koreografskih-minijatura

 

Strona www Macieja Kuźmińskiego: www.maciejkuzminski.com

O Dominku Więcku: http://www.taniecpolska.pl/ludzie/446

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close