Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 22 czerwca, oraz w kolejną sobotę, 29 czerwca Polski Teatr Tańca zaprasza na dwie premiery, które odbędą się w ramach Malta Festival Poznań 2019. Pierwsza z nich to Śledztwo w choreografii Mikołaja Mikołajczyka – dokumentalny spektakl przedstawiający historię narodzin Polskiego Teatru Tańca. Druga, 45 w choreografii Jacka Przybyłowicza ma formę interaktywnej podróży z udziałem publiczności, w której ważną rolę odgrywają motywy czasu i drogi.

 

Polski Teatr Tańca w sezonie 2018/2019 obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia i działalności artystycznej. Kulminacja obchodów tej rocznicy przypada na czas trwania Malta Festival Poznań 2019. Oba premierowe spektakle podejmują temat początków Polskiego Teatru Tańca i ukazują go przez pryzmat historii i podróży.

 

Śledztwo

Premiera 22 czerwca 2019 roku o godz. 21.00 w hali MP Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

Śledztwo to dokumentalny spektakl przedstawiający historię narodzin Polskiego Teatru Tańca, przypominający początki jednej z najważniejszych poznańskich instytucji kultury, założonej w 1973 roku przez wybitnego choreografa Conrada Drzewieckiego i kluczowej dla historii kulturalnej regionu.

 

 

Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk

Scenografia: Łukasz Błażejewski

Wideo: Patrycja Płanik

Dramaturgia: Agnieszka Wolny-Hamkało

Muzyka: Kamil Pater

 

więcej

 

45

Premiera 29 czerwca 2019 roku o godz. 21.00 w hali MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

Spektakl powstaje w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2019 realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Tytuł spektaklu odnosi się do liczby sezonów artystycznych Polskiego Teatru Tańca od czasu jego założenia przez Conrada Drzewieckiego w 1973 roku. Jego „wędrująca” konstrukcja nawiązuje do historii PTT, który od momentu powstania nie doczekał się własnej sceny – to site-specific w przestrzeni hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. W spektaklu wykorzystano fragmenty kronik, recenzji, opisów i publikacji naukowych Polskiego Teatru Tańca z lat 1973-2018.

 

Reżyseria i choreografia: Jacek Przybyłowicz

Asystent: Anna Krysiak
Reżyser świateł: Carsten Wank
Kostiumograf: Joanna Klimas
Współtworzą i występują: Artyści Polskiego Teatru Tańca

 

 

 więcej

 

 ***

 

Bilety na oba spektakle dostępne są na www.goingapp.pl, www.bilety24.pl, za pośrednictwem stron internetowych www.ptt-poznan.pl oraz www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i w Empiku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close