Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 18 września w Teatrze Studio w Warszawie spektakl Souls otworzy XIII edycję  Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Do swojego przedstawienia Olivier Dubois zaprosił tancerzy z Maroka, Wybrzeża Kości Słoniowej, Senegalu, Egiptu, RPA i Republiki Kongo. Francuski choreograf próbuje ożywić dzięki nim autentyczny ruch. Nie ruch scenicznych pozorów, ale ruch tworzący wspólnotę, w którym skupiałaby się energia społeczna.

 

Natomiast w  piątek  odbędzie się prezentacja UNTITLED_I will be there when you die. Spektakl znanego już festiwalowym widzom włoskiego artysty Alessandro Sciarroniego jest choreograficzną medytacją nad upływem czasu oraz refleksją nad zręcznym manipulowaniem przedmiotami: żonglerką.opis.

 

W sobotę festiwalowo/folkowa gorączka i projekt FOLK? A ja się (nie) zgadzam, na który organizatorzy zapraszają do Teatru Studio od godz. 14.00 do 22.00. Na projekt składają się instalacje i prezentacje artystów z Islandii i Polski. WSTĘP WOLNY. Poprzez pokazy i panel dyskusyjny próbujemy odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego nie cierpimy folkloru, jednocześnie czerpiąc z cepeliady tyle radości?”. opis.

 

W niedzielę organizatorzy zaproszą całe rodziny na magiczny spektakl Nothing’s for something japońsko-norweskiego duetu Yukiko Shinozaki i Heine Avdal. opis

 

W trakcie 10 festiwalowych dni zostanie pokazanych 10 spektakli oraz instalacji artystów z Islandii, Belgii, Turcji, Szwajcarii, Francji, Niemiec, Portugalii, Polski. Wśród artystów, których prace będziemy oglądać znajdą się Alessandro Sciarroni, Martin Schick, Les Choses de Rien, Heine Røsdal Avdal, Yukiko Shinozaki, Karol Tymiński i inni.

 

TRAILER

 

Codziennie organizatorzy zapraszają na wydarzenia towarzyszące.

 

Główne wydarzenia festiwalu:

 

18.09 Souls/ Olivier Dubois | Francja

19.09 UNTITLED_I will be there when you die / Alessandro Sciarroni | Włochy

20.09 FOLK? A ja się (nie) zgadzam! | Polska / Islandia

21.09 Nothing’s for something/ Heine Avdal, Yukiko Shinozaki | Norwegia / Japonia / Belgia

22.09 Mouvinsitu/ Les Choses de Rien | Francja

23.09 The Iliad/ Felix Mathias Ott | Niemcy

24.09 Pussy/ Karol Tymiński | Polska

25.09 Holiday on stage/ Martin Schick, Damir Todorovic | Szwajcaria

28.09 600 steps/ TALDANS | Polska / Turcja

27 + 28.09 Atlas Warszawa/ Ana Borralho, João Galante | Portugali

 

 

Więcej informacji: http://www.cialoumysl.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close