Wersja do druku

Udostępnij

Z radością informujemy, że spektakl Ramony Nagabczyńskiej New (Dis)Order będzie pokazywany w Dance Base na festiwalu Edinburgh Fringe w dniach 2-17 sierpnia 2013 roku. Spektakl będący wspólnym dziełem Ramony Nagabczyńskiej, Magdaleny Jędry, Konrada Szymańskiego, Izabeli Chlewińskiej i Mariusza Raczyńskiego jest próbą inscenizacji dynamicznie się zmieniających reakcji ciała na muzykę rockandrollową. Tancerze są oddziałującymi wzajemnie na siebie ciałami, ciała spontanicznie reagują na rytm i tempo utworu muzycznego, zmieniające się melodie i intensywność światła. W grę wchodzą także ograniczenia własnego organizmu: oddychanie, pocenie się, oddawanie ciepła. Taniec, muzyka i światło trwają bez przerwy, podczas gdy rytm narasta i zanika. Tancerze znajdują swój rytm, rytm odnajduje ich. W muzyce szukają siebie nawzajem, a gdy nastaje cisza – porzucają się.

Ramona Nagabczyńska:„Ten spektakl jest o tańcu. Ten spektakl jest o kulturze alternatywnej. Ten spektakl jest o modzie. Ten spektakl jest o indywidualizmie. Ten spektakl jest o zbiorowości. Ten spektakl jest o polityce ciała. Ten spektakl jest o estetyce. Ten spektakl jest o oporze. Ten spektakl jest o konformizmie. Ten spektakl jest o ekstazie. Ten spektakl jest o erotyce. Ten spektakl jest o historii. Ten spektakl jest o rytmie. Ten spektakl jest o wzorcach. Ten spektakl jest o rytuale. Ten spektakl jest o nowym porządku. Ten spektakl jest o nowym chaosie. Ten spektakl jest o tańcu.”.


Choreografia: Ramona Nagabczyńska (z dużym wkładem twórczym tancerzy)
Światła: Jan Cybis
Muzyka: NEU!, Nisennenmondai, Ścianka, David Bowie
Występują: Magdalena Jędra, Ramona Nagabczyńska, Konrad Szymański
Partnerzy: Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Burdąg, Komuna//Warszawa
Spektakl został zrealizowany dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close