Wersja do druku

Udostępnij

Ósma edycja, osiem dni i trzy lokalizacje. Pierwszy weekend lipca będzie należał do festiwalu Warsaw FLOW, czyli warszawskiej imprezy tanecznej o dość oryginalnej formule – wydarzenie nastawione jest przede wszystkim na czynne uczestnictwo warsztatowe, a nie tylko odbiór spektaklu z pozycji widza.

 

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych przedstawicieli nurtu improwizacji kontaktowej  z kraju i z zagranicy z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, jamy i wspólne improwizacje mistrzów. Improwizacja kontaktowa jest jedną z technik tańca współczesnego, która ma miejsce, gdy dwoje lub więcej ludzi porusza się wzajemnie, wspiera we wspólnie zmieniającej się równowadze. Ten rodzaj tańca przypomina swego rodzaju „rozmowę” między wykonującymi go ludźmi – zamiast słów wykorzystywane są jednak gesty. W technice chodzi o przekazywanie partnerowi swoich idei, ruchów, które  może zignorować pozostając biernym lub też podchwycić i rozwinąć.

 

W tańcu improwizowanym nie obowiązuje żadna choreografia, dozwolona jest dowolna liczba tancerzy, a relacje między nimi mogą mieć zarówno charakter przypadkowy, jak i zamierzony. Równie często używa się figur tanecznych, jak i ruchów z „życia codziennego” – te dwa elementy tworzą podczas tańca jedną niepowtarzalną całość. Improwizacja nie jest adresowana jedynie do profesjonalnych tancerzy, ale również do ludzi po prostu zainteresowanych ruchem, odnajdywaniem własnej wrażliwości na siebie samych i otoczenie oraz poszukujących w tańcu zabawy i przyjemności mówi Paulina Święcańska, organizatorka Warsaw FLOW.

 

W tym roku festiwal został podzielony na trzy części – dla tancerzy profesjonalistów oraz osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca, a także dla publiczności. Obie grupy taneczne prawie przez cały czas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Daniela Schwartz i Keith Hennessy. Goście będą prowadzić zajęcia dla uczestników profesjonalnie zajmują się tańcem i techniką kontakt improwizacji oraz tych,  którzy będą z nią mieli do czynienia po raz pierwszy. Daniela Schwartz (Argentyna/Francja) jest artystką-nomadką, aktywnie zaangażowaną w praktykę, wsytępy oraz uczenie improwizacji kontaktowej, kompozycji i improwizacji. Artystka podróżuje po Europie i obu Amerykach, prowadząc warsztaty i tworząc projekty w różnych instytucjach, a także poza nimi. Natomiast Keith Hennessy (USA) zajmuje się tańcem jako performansem oraz innymi obszarami wokół tego zagadnienia. Podróżuje po całym świecie, a jego performanse łączą improwizacje, rytuały, kolaboracje i akcje publiczne jako narzędzia do badania realiów politycznych. W programie nie zabraknie również polskich artystów – Aga Rybak i Jakub Gontarski zaproszą uczestników na jednodniowy warsztat STRUNA CIAŁA.

 

Festiwal Warsaw FLOW obędzie się w dniach 1-8 lipca w Warszawie w CSW Zamku Ujazdowskim, Studium Teatralnym, Parku Skarszewskim.

 

Pełny program wydarzeń w ramach festiwalu: www.polandcontactfestival.com

 

Więcej o:

Warsztatach

Jamach festiwalowych

 

Wydarzenia otwarte dla publiczności:

 

3-7 lipca, godz. 11.30-14.00

Park Skaryszewski
Intensywne warsztaty site-specific z w przestrzeni miejskiej

 
Intensywne warsztaty w przestrzeni miejskiej z Danielą Schwartz są częścią festiwalu Warsaw FLOW przeznaczoną dla osób, które już tańczą lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CI. Wydarzenie jest również otwarte dla publiczności – organizatorzy zachęcajądo obserwowania i podglądania sesji plenerowych. Wstęp wolny

 

8 lipca, godz. 16.00-18.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2


Specjalny pokaz dla publiczności na zakończenie, który powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu Keitha Hennessy z uczestnikami festiwalu. Wstęp wolny.

O projekcie

 

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/warsawflowfestival/ 

 

 

 

Warsaw Flow 2017 belka logotypów (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close