Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że prace powstałe podczas warsztatów European Video Dance Heritage można już oglądać na stronie Numeridanse.tv – pierwszej bibliotece tanecznych materiałów audiowizualnych dostępnej bezpłatnie w internecie. Strona prowadzona jest przez Maison de la Danse w Lyonie jako archiwum filmów promujących taniec artystyczny i jego historię. Powstała z inicjatywy środowiska tanecznego przede wszystkim w celach edukacyjnych. Warsztat tworzenia filmów wideo poświęconych tańcowi odbył się w dniach 26-31 maja 2014 w Muzeum Królowej Sofii oraz Instytucie Tańca im. Alicji Alonso w Fuenlabradzie (obszar metropolitarny Madrytu) w ramach projektu European Video Dance Heritage (EVDH) realizowanego pod auspicjami Komisji Europejskiej. Instytut Muzyki i Tańca był partnerem projektu. W warsztatcie wzięło udział dwóch polskich uczestników: Krzysztof Stasiak i Rami Shaya.

 

Krzysztof Stasiak – muzyk, kompozytor i realizator dźwięku (Akademia Muzyczna w Katowicach), producent filmowy, realizator obrazu i reżyser (Szkoła Filmowa w Łodzi). Od 1990 roku właściciel firmy produkcyjnej BMC FILM oraz studia nagrań dźwiękowych BLUE BEAT STUDIO. Obecnie pracuje nad kolejnymi projekatmi filmowymi: MASINA – film teatru tańca (stypendium Marszałka woj. Śląskiego) wg pomysłu i choreografii Marioli Benesz oraz TACTUM  – dokumentalne kino tańca, własnego scenariusza i reżyserii realizowane we współpracy z Baletem Opery Śląskiej, Śląskim Teatrem Tańca oraz tancerzami Pracowni Fizycznej z Łodzi.

 

Rami Shaya zajmuje się tworzeniem filmów video dla różnych instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych, grup teatralnych, teatrów tańca, etc. Współpracuje zarówno z artystami z Polski (m.in. z Teatrem CHOREA, Fabryką Sztuki w Łodzi, Teatrem Pinokio, Teatrem Tańca PRO), jak i z Wielkiej Brytanii (Creative Electric Theatre, Hidden Door Festival).

 

Filmy dostepne są na stronie Numeridanse.tv

Więcej informacji o projekcie European Video Dance Heritage

 

IMIT (miniaturka)   Logo EVDH (miniaturka)   EU flag kultura (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close