Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na finałowe przedstawienie seniorów i młodzieży, którzy od 2014 roku uczestniczą w projekcie edukacyjno-teatralnym Akcja: EDUKACJA. Pokaz odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19.00 na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego we Wrocławiu (plac Orląt Lwowskich 20C).

 

Akcja: EDUKACJA to nowoczesny i kompleksowy projekt edukacji teatralnej, nastawiony na długofalową pracą, która umożliwia rozwój uczestników i podnoszenie kompetencji. W warsztatach biorą udział cztery grupy wiekowe: dzieci i ich rodzice, młodzież i seniorzy.Organizatorzy nie ograniczają wieku uczestników, ponieważ nie ma wieku lepszego lub gorszego na rozpoczęcie swojej teatralnej przygody. Organizatorzy dbają o to, aby każdy z uczestników poczuł się spełniony, mógł zmierzyć się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami.

 

Przez trzy lata Akcji: EDUKACJA udało się organizatorom połączyć zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość, którą splatał mit o Dedalu i Ikarze. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, były okazją do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Udało się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracowaliśmy na konkretny efekt finałowy – premierę przedstawienia.

 

Zajęcia w ramach Akcji: EDUKACJA prowadzili doświadczeni pedagodzy, aktorzy i reżyserzy z teatrów dramatycznych, lalkowych i ruchu. Dzięki temu uczestnicy  zajęć zapoznali się z wieloma środkami ekspresji aktorskiej, mogli wzbogacać swój warsztat, szukać swojej ścieżki dalszego rozwoju.

 

Zajęcia w grupie JUNIOR, adresowane do rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat, odbywają się obecnie w Kinie Nowe Horyzonty. W niedzielne poranki aktorzy WTP wyczarowują Teatralny Plac Zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności, a  pedagodzy wykorzystują będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe. Warsztaty teatralne dla grupy JUNIOR nastwione są na zrównoważony rozwój dzieci i budowanie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: Kino Nowe Horyzonty i Wydawnictwo Zakamarki.

 

 

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego. Honorowym patronatem objął projekt Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Instytucja Kultury Dolny Śląsk (oryginał)

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close