W Klubie Żak rozpoczyna się kolejny sezon Gdańskiego Festiwalu Tańca. 18 lutego o godz. 19.00 zostanie zaprezentowany spektakl Lighthouse w reżyserii, choreografii i wykonaniu Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga, z muzyką na żywo autorstwa Giacomo Mattogno.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl porusza ważne współczesne tematy, które przełożone zostały na język ciała i tańca. Lighthouse to taneczna opowieść o emigracji. Opowieść o tym, co się z nami dzieje, gdy znajdujemy się w innym kraju, w nowej, niepewnej przestrzeni, w której nie ma już odniesień do naszych korzeni, tradycji i więzi międzyludzkich. Płynny taniec Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga ma za zadanie wyzwolić w widzach poczucie nostalgii, a zwisająca z sufitu rzeźba – zasiać niepokój.

Enrico Paglialunga jest również nauczycielem tańca. W sobotę 17 lutego, w Klubie Żak, o godz. 17.00 poprowadzi warsztaty z podstaw technik charlestona i lindy hop. Warsztaty inspirowane są pracą choreograficzną wykonaną wspólnie przez Enrico Paglialungę z Julią Fidel w 3 i 4 sezonie serialu Babylon Berlin. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Kolejne spotkanie z Gdańskim Festiwalu Tańca odbędzie się w kwietniu pod hasłem sole-mio. 7 kwietnia zostaną zaprezentowane prace solowe, które zostały nagrodzone w ramach konkursu Solo Dance Contest w 2023 roku. Na deskach Sali Suwnicowej Klubu Żak zobaczyć będzie można: Volf Heart Halyny Shchupak, Resistance Movement Darii Koval, Icarian Youth Fabienne Deesker, i Swimming Bones in My Liquid Flesh Katarzyny Niżnik. Solo Dance Contest to wizytówka Gdańskiego Festiwalu Tańca, przyciągająca do Gdańska międzynarodowe grono tancerzy. W ostatni weekend kwietnia zostanie także zaprezentowany program rezydencji pod kuratelą wybitnego polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego

Bilety na spektakle:

45 zł – bez zniżek

25 zł – bilet ulgowy

Bilety dostępne na stornie: Bilety do klubu Żak (klubzak.com.pl)

Bilety na warsztaty:

50 zł – bez zniżek

25 zł – bilet ulgowy

Więcej informacji na stronach: www.gdanskifestiwaltanca.pl

Gdański Festiwal Tańca / Facebook

Klub Żak to  miejska instytucja kultury z siedzibą w Gdańsku, jeden z najstarszych ośrodków kultury w Polsce. Organizator międzynarodowych festiwali: Dni Muzyki Nowej, Festiwal Jazz Jantar oraz Gdańskiego Festiwalu Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close