Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że po sobotniej (23 lutego) premierze spektaklu Cool Fire Bałtyckiego Teatru Tańca Izadora Weiss otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – którego reprezentował tego wieczoru Marszałek Mieczysław Struk – najwyższe wyróżnienie, jakie otrzymują ludzie sztuki, czyli Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”

Izadora Weiss – dyrektor artystycza Bałtyckiego Teatru Tańca. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Warszawie i Akademię Muzycznąim. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dwukrotnie była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki.Po ukończeniu szkoły baletowej podjęła pracę w zespole Teatru Wielkiego w Warszawie i studiowała na wydziale pedagogiki baletu. Jako choreograf debiutowała w 1997 roku Snem nocy letniej w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracowała z najważniejszymi polskimi reżyserami operowymi tworząc choreografie i ruch sceniczny. Po realizacji choreografii do Pierwszego Koncertu skrzypcowego Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu Jiri Kylian zaprosił ją do Nederlands Dans Theater na staż choreograficzny. Po powrocie w ramach festiwalu Malta 2000 przygotowała spektakl Cztery pory roku Vivaldiego do nagrania Nigela Kennedy’ego. Od 2005 regularnie tworzy autorskie choreografie, od 2010 – dla Bałtyckiego Teatru Tańca, który powstał w Gdańsku w miejsce Baletu Państwowej Opery Bałtyckiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close