Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 26 maja o godz. 19.00 w Operze Bałtyckiej odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Bałtyckiego Teatru Tańca – Sen nocy letniej w choreografii i inscenizacji Izadory Weiss. Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu autorstwa Marka Weissa, dyrektora Opery Bałtyckiej:

„Po Romeo i Julii Izadora Weiss ponownie sięga po sztukę Szekspira jako scenariusz do swojej najnowszej choreografii. Tym razem artystka stara się maksymalnie pozostać wierna magicznej opowieści Szekspira o miłości i seksie, jaką jest Sen nocy letniej. Do współpracy zaprosiła znakomitą kreatorkę mody, Gosię Baczyńską. Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów związanych z muzyką barokową oraz brzmieniami gitary i wiolonczeli.Jej choreografia, pełna skomplikowanych niuansów, tworzona jest dla zespołu, w którym każdy tancerz i tancerka to osobny świat emocji i intrygująca osobowość”.

Na podstawie tekstu Marka Weissa.

Kolejne pokazy zaplanowano w Gdańsku na 28-30 maja oraz 7 czerwca (inauguracja Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy).

Fragment próby do spektaklu

Więcej informacji

Sen nocy letniej: libretto według dramatu Szekspira

inscenizacja, dobór muzyki i choreografia Izadora Weiss

muzyka Goran Bregović

kostiumy Gosia Baczyńska

współpraca stylistyczna Andrzej Sobolewski

makijaż Marianna Yurkiewicz / D’ Vision Art

fryzury Kacper Rączkowski / D’ Vision Art

światła Piotr Miszkiewicz

efekty dźwiękowe Marcin Dąbrowski

asystenci choreografa Sylwia Kowalska-Borowy, Ireneusz Stencel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close