Stowarzyszenie Córy Kultury zaprasza na premierę spektaklu pt. Hotel H. **** w reżyserii Dominiki Knapik, dramaturgii Patrycji Kowańskiej i wykonaniu zespołu Hertz Haus. Odbędzie się ona 26 sierpnia 2023 roku w Zakładzie Kulturalnym w Gdańsku.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Hotel H.****:

Miejscem akcji spektaklu jest hotel – (nie)miejsce prowizoryczne, ulotne oraz podatne na przestępstwa. W tę tajemniczą przestrzeń autorki wpisują konwencję kryminału, przewrotnej analizie poddając motyw kobiety-ofiary.

Hotel H.**** to przedstawienie inspirowane m.in. kinem Alfreda Hitchcocka, malarstwem Edwarda Hoppera oraz twórczością Petera Handkego. Twórczynie podejmują w nim dialog z niesławnym, wizualnym dziedzictwem male gaze, które uprzedmiotawia, seksualizuje lub/i wykorzystuje kobiety jako narzędzie dla budowania przewagi męskich postaci. W efekcie ciało kobiety ukazane przez męskie spojrzenie znaczy dla oglądających więcej niż faktyczne działania, cele i perypetie bohaterek.

W spektaklu Hotelu H.**** autorki podejmują ten temat z poczuciem humoru, bawiąc się formą i nieustanną dekonstrukcją. Widz prowadzony z pokoju do pokoju przegląda się w metamorfozach nieskończonych ról, realizowanych przez cztery performerki: detektywki, zamordowane, oprawczynie…

W ramach programu OFF Polska zespół Hertz Haus, zwyciężczynie nagrody głównej 4. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off! zapraszają do współpracy cenioną reżyserkę i choreografkę Dominikę Knapik oraz uznaną dramaturżkę Patrycję Kowańską.

Gatunek: kryminał sceniczny, dramat taneczny, komedia kryminalna, thriller konceptualny, horror
Kraj: Polska
Czas trwania: 60 min.
Styl: trzymający w napięciu, surrealistyczny, psychologiczny, groteska, enigmatyczny, neo noir, urzekający
Fabuła: małe miasto, seryjny morderca, surrealizm, morderstwo, nadprzyrodzony, detektyw/ka, dochodzenie, koszmar, halucynacja, sekret, śmierć, tajemniczy czarny charakter, kto to zrobił, seksualność, pod powierzchnią
Miejsce: Polska
Rating: ****

Realizatorzy:

Twórczynie i twórcy:
Reżyseria: Dominika Knapik
Choreografia: Dominika Knapik & Hertz Haus
Scenariusz i dramaturgia: Patrycja Kowańska
Muzyka: Qba Janicki
Światło: Krystian Koźbiał
Występują: Hertz Haus (Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anka Zglenicka)

Premiera: 26 sierpnia 2023 roku, godz. 19.00, Zakład Kulturalny, Gdańsk
Kolejne prezentacje: 27 sierpnia 2023 roku, 23 i 24 września 2023 roku, Zakład Kulturalny, Gdańsk

Spektakl powstaje w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp płatny.

Więcej informacji: https://fb.me/e/4TyNCkLCO

Zdjęcie

Hertz Haus „Hotel H. ****” – reż. Dominika Knapik, dram. Patrycja Kowańska. Fot. Anna Zglenicka

Zdjęcie

Hertz Haus „Hotel H. ****” – reż. Dominika Knapik, dram. Patrycja Kowańska. Fot. Anna Zglenicka

Zdjęcie

Hertz Haus „Hotel H. ****” – reż. Dominika Knapik, dram. Patrycja Kowańska. Fot. Anna Zglenicka

Zdjęcie

Hertz Haus „Hotel H. ****” – reż. Dominika Knapik, dram. Patrycja Kowańska. Fot. Anna Zglenicka

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close