Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 27 czerwca o gody. 21.00 na Fuori Formato Festival we włoskiej Genui, w muzeum sztuki współczesnej Museo d’Arte Contemporanea di Villa Croce, Marta Kosieradzka pokaże swój solowy spektakl The doubts and reflections of Eve.  Przedstawienie inspirowane jest wierszem Adama Zagajewskiego Spróbuj opiewać okaleczony świat’. Jego tematem jest kontrast pomiędzy niewiarygodnym pięknem i harmonią świata, a jego smutkiem i brutalnością. Czy możemy celebrować życie i jednocześnie być świadomymi jego zła? Oprócz wiersza inspiracją dla twórczyni była historia Ewy i drzewa poznania dobra i zła – pojawiająca się zarówno w judaizmie, jak i chrześcijaństwie – oraz jej interpretacje w malarstwie, filmie i muzyce. Naturą człowieka jest poszukiwanie piękna, pokoju i przyjemności, a jednocześnie równowagi pomiędzy złem a dobrem. Ewa chciała zerwać owoc, żeby móc samej decydować, co jest dobre, a co złe, poczuć i doświadczyć świata w pełniejszy sposób. Ciągła pokusa, żeby zjeść owoc poznania dobrego i złego nadal jest głównym motorem działań ludzi. Jak żyć w świecie, gdzie istnieje zarówno szokujące i bulwersujące zło, jak i oszałamiające piękno? Czy można w pełni celebrować piękno świat,  jeżeli nie można go porównać z czymś przeciwstawnym? Może człowiek na zawsze został naznaczony, zabrudzony złem, by w pełni móc delektować się i zachwycać każdą chwilą?

 

Spektakl został nagrodzony pierwszą nagrodą na konkursie choreograficznym Warszawskiej Platformy Tańca 2016.  Na jego podstawie powstał też film tańca o tym samym tytule wyreżyserowany przez hiszpańską reżyserkę Evę Campos Suarez.

 

 

Strona fb festiwaluhttps://www.facebook.com/FuoriFormatoFestival/

i www: http://www.teatroakropolis.com/fuoriformato/

 

Ttrailer spektaklu: https://vimeo.com/161454859

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close