Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że Gosia Gajdemska jest w tym roku rezydentką projektu Mind the Dance (rezydencja w dniach 23-27 lipca.2018) oraz  VI edycji IDOCDE SymposiumInternational Documentation of Contemporary Dance Education (Sympozjum na temat współczesnej edukacji tanecznej) w dniach 27-29 lipca.2018, odbywających się w ramach ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival.

 

Mind the Dance to projekt poświęcony przekazywaniu wiedzy w nauczaniu tańca i dokumentacji tego procesu, a jednocześnie ogólnodostępny zbiór materiałów (esejów, wywiadów, zapisów struktur lekcji, praktyk tanecznych i choreograficznych itd.), opracowanych przez zespół projektu i zaproszonych artystów, praktyków nauczania tańca i badaczy.

http://mindthedance.com/

 

Sympozjum IDOCDE, poddające refleksji współczesną edukację taneczną, odbywa się w tym roku pod hasłem przewodnim „We are here”/ „Jesteśmy tutaj”. Ponad trzydzieści osób praktykujących taniec i jego nauczanie (w tym rezydenci Mind the Dance) przygotuje w siedmiu grupach research’owych program tegorocznej edycji, skupiony na różnych sposobach i możliwościach angażowania się w dokumentowanie i refleksję w ramach własnych praktyk pedagogicznych i artystycznych. Wspólnie będą zastanawiać się, w jaki sposób polityka i prywatność przeplatają się w naszym działaniu i myśleniu, oraz stworzą partycypacyjne laboratoria, przestrzenie choreograficzne i wykłady performatywne, otwarte dla uczestników.

 

http://www.idocde.net/pages/138

 

Do pobrania:

Broszura Sympozjum IDOCDE

 

 

Gosia Gajdemska w ramach rezydencji – poprzez cykl działań praktycznych – będzie poddawać refleksji zagadnienie równowagi pomiędzy „dawaniem” a „przyjmowaniem” w kontekście nauczania i dzielenia się doświadczeniami oraz re/definiowania autonomii i odpowiedzialności za proces uczenia się/nauczania w odniesieniu do tańca jako rzeczywistości społecznej, politycznej i etycznej. Towarzyszyć jej będą Andrea Keiz (Berlin), Silvia Marchig (Zagrzeb/Chorwacja) oraz Sasha Kleinplatz (Montreal/Kanada). Otwarta prezentacja w formie laboratoryjnej odbędzie się 29 lipca w ramach programu sympozjum.

 

O artystce:

 

Gosia Gajdemska – choreografka, tancerka, performerka, edukatorka w obszarze tańca. Absolwentka Choreografii Scenicznej w Krakowie, kursu instruktorskiego Improwizacja ruchu i symbolika ciaław Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy), szkolenia z Analizy Ruchu według Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Trinity Laban w Londynie i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii w Poznaniu oraz licznych kursów z zakresu tańca, choreografii, aktorstwa, pracy z grupą. Stypendystka programu Dance Intensiv w Tanzfabrik Berlin oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od ponad 10 lat realizuje autorskie projekty artystyczne, współpracując z instytucjami i niezależnymi artystami w Polsce i za granicą. W 2018 roku rezydentka programu Mind The Dance oraz IDOCDE – Symposium on Contemporary Dance Education w ramach ImPuls Tanz Festival w Wiedniu. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad), Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera oraz Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Warszawskiej Pragi, Fundacją Artystyczną PERFORM (współtworząc jej program w latach 2012-2015) oraz ze Stowarzyszeniem i Kolektywem Artystycznym Format Zero (2014-2017). Zrealizowała kilkanaście autorskich projektów z obszaru tańca (m.in. Konteksty, Definicje ciała, Improwizacja w tańcu, Obraz w ruchu, poRuszenie, Taniec.Re:animacje, Dancedoby. Instalacja, C2.WRONG, inVISIBLE, I’’M) – w tym także z udziałem osób niewidzących, niesłyszących, o alternatywnej motoryce. Od 2015 roku mieszka i pracuje w Berlinie – współpracuje m.in. z  Ośrodkiem Działań Edukacyjnych i Kulturalnych Schloss Trebnitz, Uferstudios Berlin, Ada Studio, K77 Studio e.V. (które współtworzy także jako dyrektorka artystyczna i członkini zarządu) oraz Spektrum Art Science Community Berlin. Jako tancerka prezentowała się m.in. w Sophiensaele, Kunstquartier Bethanien, K77 Studio, Cankova Galerie, Gemäldegalerie Berlin, K3 – Zentrum für Choreographie Hamburg – w tym także z solowymi choreografiami w ramach Performing Arts Festival Berlin. Jest członkinią Dance Films Association oraz movLab w berlińskim Spektrum. Jej zainteresowania twórcze koncentrują się na relacji między choreografią a sztukami wizualnymi i poszerzonym polu choreografii, wokół tematów re/prezentacji, wizerunku i tożsamości.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close