Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 11 lutego 2017 w Warszawie odbyła się I edycja polskich preselekcji do konkursu Grand Prix de Paris®. Jury w składzie: Jacek Przybyłowicz, Elżbieta Pańtak, Magdalena Ciechowicz, Karol Urbański, Dominik Muśko, Ewa Głowacka, Daniel Agesilas, Cathy Bisson i Paul Vaudeville, zdecydowało o wyborze trójki finalistów:

 

Hanna Szychowicz – kategoria ,,Młode Talenty” – taniec współczesny

Gento Yoshimoto – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec  klasyczny

Viktoria Nowak – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec współczesny

 

Jury zdecydowało się również o przyznaniu dodatkowej nominacji do finału Grand Prix de Paris®:

Szymon Hawryszko – kategoria ,,Młodzi Profesjonaliści’’ – taniec współczesny.

 

Grand Prix de Paris „Let’s DANCE®” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca zapewnia trzem zwycięzcom preselekcji przelot i zakwaterowanie na czas Finału Grand Prix de Paris w Paryżu, który odbędzie się 11 marca 2017 roku w Grande Halle de la Villette. 

 

***

 

Grand Prix de Paris „Let’sDANCE®” jest międzynarodowym konkursem, który daje szansę młodym, profesjonalnym tancerzom w wieku 18-26 lat na wystąpienie przed  jury złożonym z choreografów, dyrektorów teatrów, oper i zespołów tanecznych, otwierając im drogę do kariery zawodowej (kategoria „Młodzi Profesjonaliści”). Konkurs obejmuje również sekcję dla młodszych, utalentowanych tancerzy w wieku 14-17 lat (Kategoria „Młode Talenty”).

 

Partnerzy konkursu: Instytut Muzyki i Tańca, Fondation Rudolf Noureev, Fondation Serge Lifar, Centre National de la Danse oraz Instytut Francuski w Polsce. 

 

***

Organizatorzy zapraszają również do udziału w targach tańcaFestiwalu Tańca Let’sDANCE®, który odbędzie się w Centrum EXPO XXI wWarszawie:

Sobota 20 maja 2017 od 09.30 do 19.30 

Niedziela 21 maj a2017  od 9:30 do 17.30 

 Podczas targów wystąpią również zwycięzcy polskich preselekcji Grand Prix de Paris „Let’sDANCE®”.

Informacja i rezerwacja: www.letsdancepoland.com

 

Do pobrania:

Broszura

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close