Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 23-24 października na zaproszenie Instytutu Polskiego w Tel Awiwie oraz kuratora Tmuna Festival 2014 Yaira Vardiego  odbędzie się prezentacja spektakli Agaty Maszkiewicz (Polska), Anny Nowickiej (the truth is just a plain picture. said bob) oraz Janusza Orlika (Insight). Pokazy w ramach Tmuna Festival 2014 odbywają się jako inauguracja projektu Polsko-Izraelska Platforma Tańca, który narodził się jako wyraz pragnienia  regularnej  wymiany idei i doświadczeń dotyczących aktualnego stanu i rozwoju współczesnej sceny tanecznej w Polsce i Izraelu. Trzech inicjujących projekt partnerów – Instytut Kultury Polskiej w Tel Awiwie, Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec z Poznania i Teatr Tmuna w Tel Awiwie – pragnie tym samym stworzyć przestrzeń spotkania obu środowisk; spotkania, którego  głównym celem jest wypracowanie  formuły projektu prowadzącej do  rozpisanej długofalowo  wymiany idei i doświadczeń możliwej do realizacji  na różnych poziomach – praktycznym, teoretycznym, kulturowym, politycznym, osobistym, narodowym,  emocjonalnym. Jego inicjatorzy i uczestnicy wierzą, że nawiązany dialog pozwoli na wspólne  opracowanie różnych metod pracy, myślenia o i prezentowania współczesnej choreografii.

 

W ramach inaugurującego platformę spotkania  podczas  Tmuna Festival 2014 (spotkania, na które złożą się prezentacje spektakli, ale także wprowadzające w aktualny kontekst polskiej i izraelskiej sceny spotkania i dyskusje panelowe) uczestnicy będą szukać mocnych podstaw do wspólnejpracy wierząc, że jej forma  powinna kształtować się zarówno w drodze formalnej, jak  i nieformalnej wymiany doświadczeń i pomysłów oraz obustronnego spotkania artystów i teoretyków/kuratorów. Pragną stworzyć miejsce do  inspirujących spotkań i, zamiast wtłaczać artystów polskich i izraelskich w zawczasu  określone i narzucone im  formaty współpracy, zainicjować dialog zapraszający  wszystkich partnerów projektu  i  choreografów  do dyskutowania i kreowania nowych formatów i przestrzeni, w których takie kolaboracje mogą zdarzać się w sposób naturalny i organiczny.

 

Inauguracja projektu w ramach Tmuna Festival 2014 to doskonały czas i przestrzeń dla pogłębionej refleksji i dyskusji na temat dalszego kształtu podejmowanych działań i, mamy nadzieję, pierwszy krok do długoterminowej współpracy między polskimi i izraelskim środowiskiem współczesnego tańca.

 

Części performatywnej Platformy towarzyszyć będzie część merytoryczna (24 października). W dwugodzinnej dyskusji moderowanej przez krytyczki i teoretyczki tańca Jadwigę Majewską i Lior Avitzur wezmą udział: Agata Maszkiewicz, Anna Nowicka, Daphna Horenczyk, Guy Bernard Reichmann, Janusz Orlik, Joanna Leśnierowska, Nava Zukerman, Rotem Tashach oraz Yair Vardi.

 

Więcej informacji

 

 

Belka logotypy Polsko-Izraelska Platforma Tańca 2014 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close