Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że trwa pobyt Katarzyny Sitarz w Brazylii  na Festiwalu VIVADANÇA w Salwadorze – jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących sztuk scenicznych w Brazylii. W ramach festiwalu artystka od poniedziałku do piątku prowadzi warsztaty Między ciałem a głosem, natomiast w sobotę 28 kwietnia pokaże swój solowy spektakl Per-sona, (realizacja Solo Projekt Plus 2016/ program  Stary Browar Nowy Taniec Art Stations Foundation).  Prezentacja odbędzie się w Teatro ICBA o godz. 18.00.

 

O warsztatach:

 

Od artystki: Podczas pięciodniowych warsztatów będziemy wspólnie eksplorować relacje ciała, głosu, ruchu i wyobraźni oraz ich performatywny potencjał. Ciało można postrzegać jako wielowymiarowy instrument, nośnik zawartego w nim (nie)materialnego dziedzictwa, uniwersum pamięci, obrazów, ruchu i dźwięków. W oparciu o zadania improwizacyjne, metody somatyczne oraz moją praktykę artystyczną, zanurzymy się w zmysłowe polifoniczne światy, poszukując efemerycznych zjawisk dźwiękowych wewnątrz i na zewnątrz naszych ciał. Partnerem w grze będzie głos. Będziemy również rozwijać umiejętność wyczucia, obserwacji oraz podążania za przyjemnością jako bodźcem decyzyjnym, a także radosną praktykę uważności i zaangażowania. 

 

 

O spektaklu:

Per-sona to koncert performatywny na głosy ciała i ciała głosu. 

 

Per-sona nieustannie pulsuje pomiędzy tym co (nie)widzialne a tym co (nie)słyszalne, między materialnością i nieuchwytnością. Uważnie wsłuchuje się w dźwięk głosu i tworzy soniczną sygnaturę ciała, którą następnie rozprasza aby ukształtować ją na nowo. Granice pomiędzy tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz, zacierają się, a głos staje się pomostem między prywatnym a publicznym. Dźwięki zakorzenione w cielesności (phone), języku (logos), zwierzęcej naturze (zoe), i treningu społecznym (bios) tworzą jednostkowy jak również polityczny głos. Ten głos jest obecnością wykraczającą poza ciało, przenikającą przestrzenie i rezonującą na płaszczyźnie afektywnej i emocjonalnej. Jest siłą jednoczącą sensualność i intymność; dynamiką, w której pobrzmiewają echa brzydoty, przyjemności, piękna i szaleństwa, wraz z tym, co znajome i tym, co obce.

 

choreografia, wykonanie: Katarzyna Sitarz

dramaturgia: Eleonora Zdebiak

konsultacja dźwięku: Wojciech Urbański

opieka artystyczna: Bush Hartshorn

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2016

przy wsparciu: Kooperatywa Łaźnia, Fundacja Witryna Kultury w Szczecinie

premiera: 10 grudnia 2016, Studio Słodownia +3,
Stary Browar, Poznań

Podziękowania dla uczestników sesji feedbackowych za cenne uwagi i spostrzeżenia oraz tych wszystkich, którzy wspierali i inspirowali artystkę  w procesie twórczym.

 

Przy wsparciu Instytu Adama Mickiewicza

 

Instytut Adama Mickiewicza - logo 2018 (miniaturka)

 

Więcej:

http://www.festivalvivadanca.com.br/programa%C3%A7%C3%A3o/between-the-body-and-the-voice-com-katarzyna-sitarz-polonia/

http://www.festivalvivadanca.com.br/programa%C3%A7%C3%A3o/per-sona/

 

O Festiwalu VIVADANÇA:

http://www.festivalvivadanca.com.br

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close