Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca kontynuuje realizację projektu „kierunek – wschód, stacja – taniec”. Jest projekt prezentujący polską twórczość taneczną w wybranych krajach Partnerstwa Wschodniego: Białorusi, Ukrainie, Gruzji i Azerbejdżanie. Na program każdego etapu składają się: prezentacja spektaklu „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca, autorskie warsztaty prowadzone przez tancerzy LTT, improwizowane akcje performatywne z udziałem lokalnych artystów oraz wykład i dyskusja o polskim tańcu opisujący dokonania oraz działalność wiodących zespołów i ośrodków tańca współczesnego w Polsce.

 

W dniach 16-19 kwietnia w Kijowie w ramach Contemporary Dance Festival  Zelyonka Fest artyści pokażą spektakl Historie, których i nigdy nie opowiedzieliśmy (chor. Simone Sandroni), a także akcję performatywną muzyka – wizja – ruch. Ponadto członkowie zespołu poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Pobyt LTT w Kijowie dopełni wykład-dyskusja Grzegorza Kondrasiuka i Ryszarda Kalinowskiego. Festiwal odbywa się w Bravo Theatre.

 

Stacja: Kijów, kwiecień 2015

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy (spektakl)

 

Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

 

Taniec w Polsce – życie wewnętrzne (wykład/dyskusja)
Grzegorz Kondrasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin), Ryszard Kalinowski (Lubelski Teatr Tańca)

 

Polska Platforma Tańca 2014, pokazała jak niezwykle różnorodny jest dziś taniec w Polsce; w stylistyce, technikach, odniesieniach do tradycji, podejmowanych tematach, a nawet w lokalizacjach geograficznych, powiązaniach z Europą i światem czy modelach organizacyjnych. Prezentacja, ilustrowana fragmentami spektakli Platformy, wskazuje na najważniejsze czynniki (artystyczne i organizacyjne) wpływające na obraz współczesnego polskiego tańca w jego dzisiejszym interdyscyplinarnym i międzynarodowym kształcie.

 

muzyka – wizja – ruch (akcja performatywna)
Muzyka, wideo: Dariusz Kociński

 

Warsztaty tańca współczesnego
Lubelski Teatr Tańca: Beata Mysiak, Wojtek Kaproń, Ryszard Kalinowski

 

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: http://www.zelyonka-fest.org

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Logo Miasto Lublin (miniaturka)

Logo Centrum Kultury w Lublinie (miniaturka)Logo Lubelski Teatr Tańca (miniaturka)   Logo Instytut Polski w Kijowie (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close