Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 24 maja o godz. 19.00 w niemieckiej Kolonii (Freihandelszone, Krefelder Straße 71) odbędzie się przedpremierowy pokaz projektu dancing for the birds, they watching uschoreografki i performerki Magdy Przybysz oraz kompozytora Sergeja Miangardta (Niemcy). Projekt został zrealizowany w ramach dwóch rezydencji: w Klubie Żak w Gdańsku oraz w Freihendelszone w Kolonii. Jego opiekunem artystycznym jest uznawany za enfant terrible tańca współczesnego Trajal Harrell (USA). Twórcy stworzyli dekolaż ruchowo-dźwiękowy dekonstruując przełomowe performansy i videoclipy drugiej połowy XX i początków XXI wieku oraz przyglądając się historii tańca, kosmosu i zagadnieniu czasu. Ich punktem wyjścia było stwierdzenie Georga Maciunasa z legendarnej grupy Fluxus, ktory napisał w liście do Williama de Riddera: „Fluxus nie ma nic wspólnego ze sztuką pop”.

Premiera spektaklu odbędzie się w Gdańsku 4 czerwca w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Więcej

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.maingardt.de

www.magdalenaprzybysz.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close