Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 13 stycznia 2018 roku w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu odbyła się druga edycja polskich preselekcji do konkursu Grand Prix de Paris 2018. Grand Prix de Paris to międzynarodowy konkurs dla tancerzy, a jednocześnie największa audycja europejska, która daje szansę młodym, profesjonalnym tancerzom w wieku od 16 do 26 lat na solową prezentację na scenie przed dyrektorami teatrów, oper i zespołów tanecznych oraz choreografami działającymi zarówno w skali danego kraju, jak i na skalę międzynarodową.

 

Jury preselekcji Grand Prix de Paris w Polsce, w składzie: Daniel Agésilas – przewodniczący Jury, z Opéra de Paris, Jacek Przybyłowicz – niezależny choreograf oraz wykładowca  na specjalizacji Choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Pani Magdalena Ciechowicz – kierownik baletu w Operze Wrocławskiej, Pani Iwona Pasińska – dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, reprezentowana przez Annę Królicękrytyczkę i kuratorkę tańcaoraz Paul Vaudeville – dyrektor generalny i założyciel Grand Prix de Paris, zdecydowało o wyborze piątki finalistów, którzy wystąpią podczas finałowej  Gali Grand Prix de Paris 3 marca 2018 roku w Paryżu.

 

Wśród finalistów z Polski znaleźli się: Mieszko Chomka, 17 lat ( styl współczesny), ze studia tańca Caro Dance w Siedlcach, Helena Kozaczko, 16 lat (styl klasyczny) uczennica Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, Cezary Borowik, 22 lata (styl współczesny), ze szkoły Egurrola Dance Studio w Krakowie, Kinga Furmaniak, 20 lat (styl współczesny), studentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Szymon Pacholec, 18 lat (styl współczesny) uczeń Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

 

Podczas Gali Grand Prix de Paris 2018 w Grande Halle de la Villette w Paryżu 3 marca zaprezentuje się 25 najlepszych tancerzy z całej Europy.    

 

Finaliści GRAND PRIX DE PARIS 2018 wystąpią w Paryżu przed prestiżowym Jury w składzie: Daniel Agesilas, przewodniczący Jury, z Opéra de Paris, były dyrektor w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Noëlla Pontois, Étoile w Opéra de Paris; Marie – Claude Pietragalla, Étoile w Opéra de Paris i choreograf w Théâtre du Corps; Cathy Bisson, choreograf  i profesor tańca w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Kader Belarbi, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Théâtre du Capitole; Boucherf Redda, choreograf hip-hop i dyrektor zespółu Evidanse; Thierry Malandain, dyrektor Narodowego Centrum Choreograficznego – Balet Biarritz;  Robert Swinston, dyrektor w Centre National de Danse Contemporaine – Angers; Angelin Preljocaj, dyrektor zespołu Preljocaj Pavillon Noir, reprezentowany przez Guillaume’a Siarda; Magdalena Ciechowicz; kierownik baletu w Operze Wrocławskiej; Jacek Przybyłowicz, niezależny choreograf, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie;  Nicolas Leriche, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Royal Swedish Opera (zaproszony); Eleonora Abbagnato, dyrektor w Teatro dell’Opera di Roma (zaproszona); Marco Batti, tancerz i choreograf w Balletto di Siena (zaproszony); José Carlos Martínez, choreograf i Étoile w Opéra de Paris (zaproszony); François Deletraz, Krytyk działu „Muzyka – Opera – Taniec” w Figaro oraz Paul Vaudeville, założyciel i dyrektor Grand Prix de Paris.

 

 ***

GRAND PRIX DE PARIS pozwala kandydatom zaprezentować się w następujących stylach tanecznych : klasyka,  taniec współczesny , modern & jazz oraz styl uliczny (street, lock, pop, break, ragga, dancehall, fusion).

 

Informacje na temat rejestracji dostępne są na stronie: www.letsdancemag.com.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close