Wersja do druku

Udostępnij

W związku ze zbliżającą się premierą przedstawieniaHistoria brzydotyw reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej (7 lutego 2014) Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu za pomocą jednej z wybranych form literackich* współczesnej brzydoty.

Organizatorzy zachęcają uczniów do napisania o tym, co jest dzisiaj brzydkie, budzi nie tylko ich, ale i powszechną odrazę i dezaprobatę. Osoby zainteresowane powinny wybrać odpowiednią dla siebie formę literacką i wysłać pracę na adres

agnieszka.charkot@gmail.com lub pantomima@pantomima.wroc.pl

Umberto Eco – włoski pisarz, filozof, eseista, felietonista, autor Historii brzydoty. Opisuje w niej brzydotę na przestrzeni wszystkich epok, podając liczne przykłady, z niemalże trzech tysięcy lat, zarówno w malarstwie, jak i literaturze. Ostatni rozdział Historii brzydoty odnosi się do współczesności, ale tylko do roku 2007 (data wydania książki). Od tego czasu minęło prawie 7 lat. W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, 7 lat to prawie jak cała epoka. Wiemy bardzo dobrze, jak błyskawicznie zmieniają się gusta, moda, upodobania; tempo tych zmian jest przerażające. Czy aby na pewno to, co było kiedyś brzydkie i nieakceptowane, dzisiaj nadal budzi w nas wstręt i odrazę? Czy są jakieś stałe wyznaczniki piękna i brzydoty, czy zmieniają się one z każdą epoką? A może jednak pewne aspekty brzydoty są stałe? A może są takie „brzydoty”, dla których czas okazał się łaskawy i włączył je do kanonu piękna?

Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora oraz mailowym adresem korespondencyjnym.

Termin: prace można przesyłać do 24 stycznia 2014

Nagrody:

I miejsce – książka Umberto Eco Historia brzydoty ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dwuosobowe zaproszenie na premierę przedstawienia Historia brzydoty w reż. Anny Piotrowskiej, dyplom

II miejsce – książka Umberto Eco Historia brzydoty ufundowana przez Dom Wydawniczy REBIS, dyplom

III miejsce – zaproszenie na dowolnie wybrane przedstawienie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (z wyjątkiem premier)

*Dopuszczone formy literackie: felietony, opowiadania, rozprawki, eseje, utwory poetyckie. Maksymalna objętość pracy konkursowej – 5 stron A4.

REGULAMIN do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close