Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 22 listopada o godz. 15.30 Kasia Wolińska pokaże  Hi Mary presents: oh sweet lord w ramach festiwalu „Works at Work” w Kopenhadze (Lille Carl, Danserhalle, Pasteursvej 20).

 

Hi Mary presents: oh sweet lord

 

…i przybędą zewsząd wygłodniali, żeby wysłuchać dobrej nowiny. Słodkie „hi” rozniesie się po całej dolinie i popłynie przez morza nad grzbietach białych królików. I ziemia zadrży ze słodkiego podniecenia. I wielka będzie cierpliowść tłumu. I słodko zostaną oni wynagrodzeni. Kiedy Ona przyjdzie. Jesli tylko… (przyjdź, będą ciastka)

 

realizacja: Kasia Wolińska

udział gościnny: Mary

 

O FESTIWALU:

 

Międzynarodowy festiwal peformatywny z udziałem indywidualnych artystów solowych, myślicieli, studentów i innych pracowników

 

Ile bezpłatnych staży i prac podjęliśmy, inwestując w swoją przyszłość? Mamy z wdzięcznością przyjmować niekorzystne umowy, bo kochamy naszą pracę? Czy artysta indywidualny jest dla siebie najgorszym szefem? „Solo works” to pierwszy z trzech międzynarodowych festiwali z serii WORKS AT WORK, poświęconej pracy w zawodzie artystycznym jako sposobie życia. Przyjąwszy, że charyzmatyczny artysta indywidualny może być wzorem dla każdego freelancera w epoce kapitalizmu kreatywnego, w której żyjemy, przeglądamy się produkcji estetyki i szukamy aktów solidarności. WORKS AT WORK gromadzi znanych artystów, którzy rozwinęli własną praktykę solową, której efektem są prace odnoszące się do takich tematów, jak wspólnota, ojcostwo, autorstwo, starzenie się i zawoalowany rasizm. Festiwal ma być międzynarodowym wkładem do skandynawskiej debaty na temat sztuk performatywnych, a także szerszego dyskursu na temat pracy, której efekty są niematerialne, pracy w systemie projektowym i produkcji  dóbr wspólnych.

 

Artyści i myśliciele:

Antonia Baehr (DE), Keith Hennessy (US), Eszter Salamon (FR/HU/DE), Mamela Nyamza (SA), Florian Feigl (DE), Bojana Kunst (SLO/DE), Isabell Lorey (DE), Mikkel Bolt (DK), Kasia Wolinska (POL), Sebastian Kahr Rasmussen (DK), Joanna Tischkau (DE), Cécile Bally (FR)

 

Zrealizowano przy wsparciu:
Danish Arts Foundation, Fundacji Jubileuszowej Danmarks Nationalbank, Komitetu Sztuk Performatywnych Miasta Kopenhagi.

We współpracy z:

Instytutem Goethego w Danii, Duńską Szkołą Sztuk Performatywnych, Królewską Akademią Sztuk Pięknych, Stowarzyszeniem Duńskich Aktorów, niezależnymi choreografami, Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca w Berlinie HZT, Instytutem Stosowanych Nauk o Teatrze w Giessen.

 

Więcej informacji: www.worksatwork.dk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close