Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 27 września 2015 o godz. 19.00 Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA (ul. Nadwiślańska 2-4) i kuratorka Anna Królica zapraszają na pokaz spektaklu Barbary Bujakowskiej Mechaniczne sny, który odbędzie się w ramach programu Maszyna choreograficzna 2015 – Schlemmer. Analogie.

 

O spektaklu:

Przeszłość i przyszłość mechaniczna.
Koledzy, przyjaciele mechaniczni.
Teraźniejszość mechaniczna.
Mechaniczne czynności.
Zasypiam i budzę się w mechanicznym śnie.
Mechaniczna JA.
Mechaniczny TY.

BB.

 

koncept: Basia Bujakowska
wykonanie: Basia Bujakowska, Mariusz Raczyński

 

Basia BUJAKOWSKA – performerka, tancerka, artystka niezależna. Absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F. P w Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD). Do jej najważniejszych prac należą: Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój (2013),  ID- ance (2013) oraz Dying Swan (2015). Mieszka w Krakowie. Prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Współpracuje z lokalnymi twórcami. Współtworzy krakowskie studio taneczne Hurtownia Ruchu, w którym prowadzi zajęcia z tańca współczesnego.

 

 

Przed spektaklem o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na wykład Laboratoryzacja świata dr. Samuela Nowaka
Wstęp bezpłatny.

 

Inspirując się badaniami z kręgu etnografii laboratorium skupimy się na roli technologii i innowacji w tworzeniu świata. Interesować nas będą zachodzące w laboratoriach procesy zmieniania skali oraz translacji, które pozwalają, aby efekty pracy naukowców nie tyle trafiły do naszych domów, co zamieniały świat w wielkie laboratorium. Co jednak dzieje się w samych laboratoriach? W jaki sposób wypracowywane w nich rozwiązania opuszczają sterylne mury kampusów badawczych? Co łączy gospodynie domowe, wąglika i progi zwalniające?

 

Więcej informacji o projekcie:

www.news.cricoteka.pl/maszyna-choreograficzna-schlemmer-analogie/

 

 Logotypy belka 1 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

 

Logotypy belka 2 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close