Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza 3 sierpnia o godz. 20.00 do Barbakanu – Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie odbędzie się gala finałowa zatytułowana A L’ESPAGNOL, nawiązująca do tematu przewodniego XIV Festiwalu Tańców Dworskich. Spektakl zabierze widzów w podróż do fascynującego i barwnego świat tańca hiszpańskiego od XVI wieku aż do współczesnego flamenco. W przedstawieniu znajdą się prezentacje różnych stylów dworskiego tańca hiszpańskiego w wykonaniu Any Yepes i Carlesa Mas’a i Garcii. Alaknanda Bose i Romana Agnel przedstawią kreację, w której spotkają się style indyjskiego tańca kathak i baroku hiszpańskiego. Natomiast Małgorzata Matuszewska zatańczy ogniste rytmy flamenco, a tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” wystąpią w pantomimicznej burlesce Don Quichotte do muzyki G. Ph. Telemanna.Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

Więcej

PROGRAM

Informacje o zaproszonych gościach i artystach

Informacje o zespołach

Patronat Honorowy nad XIV Festiwalem Tańców Dworskich „Cracovia Danza” objąłPrezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Organizatorzy: Balet Dworski „Cracovia Danza”, Stowarzyszenie „Willa Decjusza”, Fundacja „Ardente Sole”

Partnerzy: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Niepołomicach, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Barbakan – Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Gimnazjum nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Krakowie, Alaknanda Institute for Performing Arts (AIPA), Teatr Tańca NTF (Nie Tylko Flamenco) Małgorzaty Matuszewskiej, Szkoła Tańca Jane Austen, Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego „Comhlan”.

Warsztaty Tańców Dworskich odbywają się w ramach projektu „Bezpieczny bo Tańczę – Warsztaty Tańców Różnych Kultur” współfinansowanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close