Od 3 do 12 grudnia w Krakowie odbywać się będzie XIV Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia, w ramach którego zobaczyć można trzy spektakle taneczne – Tiki i inne zabawy w choreografii Dominiki Knapik, Agon w reżyserii Dominiki Knapik oraz Silenzio! w choreografii Ramony Nagabczyńskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia to konkurs przedstawień, showcase oraz przegląd prapremier i debiutów w jednym. Po raz pierwszy odbył się w grudniu 2008 roku. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu teatralnym. Festiwal daje możliwość zobaczenia najważniejszych przedstawień z całego kraju w przeciągu tygodnia, dla twórców stanowi zaś okazję tak do zaprezentowania swoich artystycznych działań, jak również ich omówienia z zagranicznymi krytykami i producentami. W wydarzeniach towarzyszących biorą udział także filozofowie, teoretycy teatru, dziennikarze i krytycy.

Więcej: nowa.boskakomedia.pl

Spektakle taneczne na XIV Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia

7 grudnia, godz. 17.00

Tiki i inne zabawy, chor. Dominika Knapik

Za punkt wyjścia i główną inspirację przedstawienia posłużyła twórczość Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej, eksplorowana pod względem jej teatralnej formy.

Więcej

7 grudnia, godz. 15.00

Agon, reż. i chor. Dominika Knapik

Agon to monodram choreograficzny. Dominika Knapik wraca na scenę jako perfomerka, aby opowiedzieć o pracach na całe życie: tej artystycznej i tej matczynej. Staje przy tym do walki z własną biografią choreografki pracoholiczki oraz z odwiecznym poczuciem winy wobec dziecka wychowywanego przez zapracowaną matkę.

Więcej

10 grudnia, godz. 17.00

Silenzio!, chor. Ramona Nagabczyńska

Opera to oś spektaklu Ramony Nagabczyńskiej. Choreografka, aby opowiadać o kobiecych głosach, odwołuje się do opery – dziedziny sztuk performatywnych wystawianej w niemalże niezmienionej formie od wieków.

Więcej

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close