Wersja do druku

Udostępnij

IV edycja  KRoków – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie pod hasłem „Ciało (nie) wystarczy”. W ramach festiwalu w piątek 20 maja o godz. 19.00 (MOS, ul Rajska 12) odbędzie się pokaz spektaklu Ann Van den Broek i WArd/waRD The Black Piece. W spektaklu artystka zabiera publiczność w choreograficzną pogoń za tą inną czernią. Czernią, która wciąż przyciąga, absorbuje, frapuje i zostawia niezatarte wrażenie. Grupa tancerzy i operator kamery prowadzą widzów w ciemność. Kamera wyjawia i odkrywa to, co w przeciwnym razie pozostałoby niedostrzeżone lub niedosłyszane. Jednocześnie jednak The Black Piece każe kwestionować to, co widziane oraz nakazuje stawiać sobie pytanie, czy to, co widzimy, jest prawdziwe.

 

Inspiracją dla Ann Van den Broek była książka Black, The History of a Color (Czerń. Historia jednego koloru) autorstwa Michaela Pastoureau. Przez wieki ludzie nadawali czarnej barwie różne znaczenia. Czerń często oznacza żałobę, ale kojarzy się również z organizacjami walczącymi w jakiejś sprawie, np. z Czarnymi Panterami. W modzie czerń przywołuje na myśl skórzane kurtki, jak również czarne kostiumy Chanel czy trendy gotyckie. Van den Broek czyni z czarnej barwy motyw przewodni widowiska, które chwilami wciąga, momentami zaś odpycha, podobnie do filmów Davida Lyncha.

 

Obrazy, oświetlenie, ruch, dźwięki, operowanie kamerą przez Berniego van Velzena, krajobraz dźwięku stworzony przez Arnego Van Dongena, głos wokalisty Gregory’ego Frateura (z zespołu Dez Mona) – wszystkie te elementy w The Black Piece wyostrzają zmysły i odwracają nasze oczekiwania.

 

AnnVan den Broek i jej holendersko-flamandzki zespół tańca WArd/waRD znane są polskiej publiczności z występów w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie oraz projektu kuratorskiego Anny Królicy Maszyna choreograficzna w krakowskim Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, a także warsztatów master class podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca.

 

pomysł, reżyseria, choreografia: Ann Van den Broek
występują: Jan Deboom, Louis Combeaud, Frauke Mariën, Nik Rajšek, Emma Seresia i inni
kinematografia / kamera na żywo: Bernie van Velzen
latarka: Ann Van den Broek
asystentki Ann Van den Broek: Marie De Corte, Judit Ruiz Onandi
muzyka: Arne Van Dongen
wokal: Gregory Frateur
scenografia: Ann Van den Broek, Bernie van Velzen
kostiumy: Ann Van den Broek, Judith Van Herck
charakteryzacja: Jos Brands
doradztwo: Marc Vanrunxt
technicy: Frank van Schie
kierownik produkcji: Mirjam Zwanenburg
kierownik biura: Ruth Bruyneel
zarządzanie: Ton Driessen
reklama: Ilse van Dijk
zdjęcia: Maarten Vanden Abeele

rezerwacja międzynarodowa Line Rousseau/A propic
premiera: 19 września 2014, Teatr Korzo, Haga
czas trwania: 80′

 

ceny biletów:

normalne: I miejsca 65zł; II miejsca 55 zł

ulgowe: I miejsca 50 zł; II miejsca 45 zł

 

Rezerwacje: tel. 12 424 45 28, 12 424 45 25

 Kasa Biletowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki jest czynna na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi.

Kasa w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (pl. Św. Ducha 1, 31-023 Kraków) czynna w godzinach:

w poniedziałki 10.00-14.00 oraz 14.30-18.00  

od wtorku do soboty 9.00-14.00 oraz 14.30-19.00 

w niedziele 15.00 – 19.00 – jeśli jest grany spektakl

 

Program festiwalu

 

KRoki 2016 - logo (miniaturka)MOS - logo 2016 (miniaturka)Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close