Wersja do druku

Udostępnij

Po obejrzeniu 16 prezentacji w dniu 4 marca 2017, jury Konkursu Choreograficznego „3…2…1…TANIEC!” w składzie Maria Stokłosa, Matej Matejka, Carlo Massari oraz Agata Moląg wyróżniło następujące prace:

 

Maria Stokłosa

I nagroda w wysokości 500 euro dla Zofii Tomczyk za Te echo de menos. Mano.

„Za zaufanie do siebie. Za praktykę ruchu, która rozpoczyna się w miejscu «dziwnych odczuć». Za miękką obecność, która umożliwia rzadką bliskość między performerem i widzem.”

 

II nagroda w wysokości 250 euro dla April Veselko za What does the body dream.

“Za głębokie wejście w poruszający stan. Ostre, filmowe wykorzystanie przestrzeni. Intensywne ciało, które deformuje się, drga, wibruje i nie boi się ryzyka. Za sukces w stworzeniu sennej przestrzeni i sennego czasu w sześć minut.”

 

Matej Matejka

I nagroda w wysokości 500 euro dla Agaty Meyer-Lüters i Agnieszki Bednarz za Jestem Helena.

„Za stworzenie kompleksowej i oryginalnej sztuki, za wysoki poziom umiejętności i autentyczną obecność sceniczną”.

 

II nagroda w wysokości 250 euro dla Marion Alzieu za This is not a white woman”.

Za odwagę i niesamowitą energię. Za czystość i precyzję ruchu, autentyczność ekspresji, stwarzając poruszające obrazy sceniczne.

 

Carlo Massari

I nagroda w wysokości 500 euro dla Omara Karabuluta za Terminal B.

„Bohater, bezdech, przejście od pustki do pełni, ekstaza, połączenie dorosłego języka i młodego ciała. Szczere, nagie ciało ze wszystkimi swoimi słabościami, czyste. Punkt, z którego nie ma odwrotu.”

 

II nagroda w wysokości 250 EUR dla Heleny Ganjalyan za MELT.

„Hipnotyzująca praca, która zbliża nas do odległego świata. Ciało nieustannie poszukujące rozwiązania, które pozwoli mu przetrwać. Głęboka dramaturgia, wspomagana przez silne ciało. Metamorfoza, kontrowersyjny majstersztyk prostej deformacji”.

 

Agata Moląg

Jako kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego przyznała nagrodę rzeczową – udział w warsztatach FIZYCZNYzGAGAcamp (lato 2017) dla Agnieszki Janickiej za Prowadź mnie.

„Za spokój ducha, harmonię ruchu oraz konsekwencję w dopuszczeniu ciała do głosu”.

 

Nagroda publiczności

Nagroda publiczności w wysokości 300 euro została przyznana Ioannie Strati za Sleepstep.

 

***

 

Konkurs Choreograficzny 3…2…1…TANIEC! jest organizowany przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

 

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (oryginał)3...2...1...TANIEC! 2016 - logo pl (miniaturka)

 

 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym. Prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close