Wersja do druku

Udostępnij

Po obejrzeniu 11 prezentacji tanecznych w dniu 24 marca 2018 roku, jury Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w składzie Małgorzata Haduch, Gwyn Emberton, Jacek Przybyłowicz oraz Agata Moląg postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

Małgorzata Haduch przyznała:

I nagrodę w wysokości 500 euro dla Jarosława Mysony za STONEWALL INN.

Za przemyślenie wszystkich elementów choreograficznych, podjęte ryzyko w kompozycji i pełną ekspresję.

 

II nagrodę w wysokości 300 euro dla Zuzanny Pruskiej i Yoh Morishita za KOSMO.

Za początek drogi w odkrywaniu własnego głosu scenicznego w choreografii oraz przemyślaną ścieżkę dźwiękową w relacji do materiału choreograficznego.

 

Gwyn Emberton przyznał:

I nagrodę w wysokości 500 EUR dla Jakuba Lewandowskiego za Melancholię.

Praca pozwoliła mi wybrać się w podróż. Stworzona narracja była spójna, podobał mi się humor. Całość została dobrze przemyślana, a język ruchu dobrze wykonany. W moim odczuciu praca była logiczna, odpowiednia dla wykonującej ją tancerki. Wzięto pod uwagę wszystkie elementy: postać, kostium, rekwizyty, które sprawiły, że występ stanowił zamkniętą całość, dobrze zatańczoną i wyreżyserowaną. Zrodził pytania o role mężczyzny – choreografa i kobiety – tancerki. (Nie czułem jednak, by był w jakikolwiek sposób powiązany z opisem).

 

II nagrodę w wysokości 300 euro dla Jarosława Mysony za STONEWALL INN.

Całość dobrze rozwinięta, miałem poczucie, że opiera się na bezpośrednio biegnącej linii. Początek prowadził do końca i myślę, że dobrze rozumiałem dokonane wybory. Końcówka nieco słabsza, nie byłaby moim pierwszym wyborem. Język ruchu logiczny, wszystko miało sens. Konotacje polityczne w przypadku tej pracy są niezwykle ważne i nieodzowne.

 

Jacek Przybyłowicz przyznał:

I nagrodę w wysokości 500 euro dla Marty Jakimichy i Pauliny Spiel za zeSTRojeNIE.

Za oryginalną dojrzałą formę scenicznej wypowiedzi oraz konsekwentną konstrukcję dramaturgiczną.

 

II nagrodę w wysokości 300 euro dla Jakuba Lewandowskiego za Melancholię.

Za inteligentną narrację dramaturgiczną łączącą elementy teatru fizykalnego oraz tańca.

  

Agata Moląg przyznała:

Nagrodę rzeczową – udział w warsztatach tanecznych w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2018 dla Marty Jakimichy i Pauliny Spiel za zeSTRojeNIE.

Za młodzieńczą energię, świeżość i odwagę w podejmowaniu wyzwań ruchowych na wysokim poziomie technicznym.

 

 

Organizatorzy postanowili przyznać Nagrodę Grand Prix w wysokości 400 euro ndla Zuzanny Pruskiej i Yoh Morishita za KOSMO.

 

Nagroda publiczności w wysokości 300 euro została przyznana dla Pauliny Będkowskiej i Moniki Małychy za No, where.

 

***

 

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! to wydarzenie, które odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym. Prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest rozwijanie profesjonalnego nurtu sztuki tańca, wspieranie tancerzy i choreografów poszukujących własnego języka ruchowego i unikatowego podejścia do kompozycji oraz młodych talentów i konfrontacja ich twórczości z profesjonalnym jury. Uczestnicy konkursu, którzy przeszli proces selekcji mogą liczyć także na omówienie swoich prac przez jurorów oraz dyskusję z publicznością.

 

3...2...1...TANIEC - konkurs choreograficzny 2015 LOGO (miniaturka) Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)   Logo Nowohuckie Centrum Kultury NOWE (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close