Wersja do druku

Udostępnij

Znamy już nazwiska twórców, którzy znaleźli się w II etapie konkursu na przygotowanie spektaklu w ramach Roku bogów w Polskim Teatrze Tańca.

 

Jury w składzie:

 

1) Iwona Pasińska – dyrektor Polskiego Teatru Tańca, przewodnicząca Jury

2) Adriana Mikołajczak – zastępca dyrektora

3) Anna Królica – kurator i koordynator ds. programowych

4) Ewelina Chatłas – menadżer – specjalista ds. impresaryjnych

5) Andrzej Kryczka – specjalista ds. upowszechniania spektakli

6) Mateusz Fabiś – specjalista ds. multimediów

7) Anna Koczorowska – specjalista ds. PR

 

 Wybrało dwie koncepcje premierowego spektaklu do dalszego etapu. 

 

1)      No more tears – reżyseria: Iwo Vedral, choreografia: Krystyna Lama-Szydłowska, autor kompozycji muzycznej: Dawid Dąbrowski oraz twórczynie wizualizacji i kostiumów: Karolina Jacewicz i Agnieszka Majkutewicz;

 

2) Objawienia  – reżyseria: Robert Drobniuch, choreografia Karolina Garbacik, muzyka: Jerzy Bielski, scenografia Katarzyna Proniewska-Mazurek, wideo: Prot Jarnuszkiewicz, współpraca dramaturgiczna: Anna Andraka.

 

Przypominamy, że idea programu Rok bogów w Polskim Teatrze Tańca jest zogniskowana wokół polskich boskich spraw, postaci i symboliki, w których boskość zjawisk/figur rozumiana jest jako uzus lub aklamacja, uznanie społeczne bądź samouznanie. 2018 – Rok bogów jest częścią aktualnie realizowanego programu (na lata 2016-2020) działalności Polskiego Teatru Tańca oddającym hasło „Polski/wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

 

Projekt zakłada, że premierowy spektakl zostanie włączony do stałego repertuaru Polskiego Teatru Tańca i prezentowany wielokrotnie w różnych ośrodkach w Polsce i za granicą. Premierom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz panel naukowy zorganizowany we współpracy z poznańskimi ośrodkami akademickimi.

 

Rozmowy z wyłonionymi twórcami planowane są na 29 stycznia. 

Premiera wybranego spektaklu odbędzie się w połowie czerwca 2018 roku w Poznaniu.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close